Żużel. Ostatnie miejsce juniorów łódzkiego Orła

Na łódzkim torze przy ul. 6 Sierpnia odbyła się ostatnia runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zwyciężył GKM Grudziądz.

Zawodnicy GKM Grudziądz, którzy pewnie wygrali swoją grupę, już w lipcu oraz w sierpniu wezmą udział w 14 rundach półfinałowych.

W łódzkim turnieju niepokonani wśród zwycięzców (zespół wywalczył 26 punktów) byli Marcin Turowski i Kamil Wieczorek - obaj wywalczyli po 8 punktów i bonusie. Kacper Łobodziński do dorobku drużyny dorzucił 6 „oczek”, a Damian Lotarski 4 i dwa bonusy.

Zawody nie były udane dla żużlowców Orła. Łodzianie zajęli szóste, ostatnie miejsce, zdobywając zaledwie siedem punktów.

Orzeł Łódź:

1. Piotr Pióro - 0

2. Aleksander Grygolec - 4

3. Eryk Borczuch - 3

Na drugim miejscu w łódzki turnieju uplasował się zespół Get Well Toruń - 22 punkty. W barwach tej drużyny świetnie zaprezentował się Igor Kopeć-Sobczyński, który wywalczył komplet dziewięciu punktów. Trzeci był Start Gniezno - 19 punktów.

Rywalizacja w Łodzi pechowo zakończyła się dla Dominika Majchrzaka. Reprezentant Zdunek Wybrzeża Gdańsk zaliczył upadek, po którym nie był zdolny do dalszej jazdy (uraz obojczyka).

Przed żużlowcami pierwszej ligi dwunasta kolejka sezonu. W tej serii mistrzowskiej pauzować będzie drużyna łódzkiego Orła.

W niedzielę Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie o godz. 14.30 Lokomotiv Daugavpils. Natomiast 7 lipca pojadą Arged Malesa TŻ Ostrovia - Unia Tarnów i PGG ROW Rybnik - Car Gwarant Start Gniezno.

7. Lokomotiv Daugavpils 10 7 -45
Orzeł Łódź kolejny mecz pierwszej ligi żużlowej rozegra 28 lipca, a rywalem będzie PGG ROW Rybnik.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani