Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 16godz.
  • 41min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Żużel. Czy zawodnicy zgodzą się na obniżki? Dostać mają mniej za zdobyty punkt

pas
Do 21 maja wydłuża się okres, w którym związek rekomenduje zawieszenie takich wydarzeń, jak organizacja zawodów, imprez i szkolenia w zakresie działalności PZM.

Finał Srebrnego Kasku w Łodzi planowany na 21 maja został przeniesiony na inny termin. Na dziś tylko w jednym sporcie zespołowym wracają rozgrywki ligowe to futbol. Najgorzej jest tam, gdzie panuje pełny bezruch i nikt nic nie wie.
Trener Orła Adam Skórnicki w rozmowie z portalem lodzisport.pl przyznaje, że z zawodnikami rozmawia tylko telefonicznie. Jest zdania, że na powrót trzeba będzie poczekać przynajmniej jeszcze sześć tygodni. Zawodnicy pracowali nad przygotowaniem fizycznym do sezonu i to im się udało, ale teraz najważniejsza sprawa praca na torze. Ta niestety jest na dziś niemożliwa. Gdy nie jeżdżę, zawodnicy nie zarabiają, a koszt posiadania dwóch motocykli to około 90 tys, zł.
Czy w tej sytuacji żużlowcy I ligi zgodzą się na obniżki i zejdą z 2500 zł na 500 zł za punkt? Negocjacje byłyby trudne. Orzeł jest w lepszej sytuacji od wielu innych klubów, bo co do złotówki rozliczył się ze swoimi zawodnikami. .
Pomysł Witolda Skrzydlewskiego w rozmowie ze Sportowymi Faktami: Kontrakty muszą zostać zamrożone. Jeśli zawodnik chce uprawiać ten sport, to jego umowa musi być przeniesiona na kolejny rok. Tak samo trzeba wydłużyć wiek juniorski. Kalendarz musi zostać przesunięty o rok. Nie wyobrażam sobie wolnej amerykanki, nowego sezonu i podpisywania od nowa kontraktów.
Zbigniew Boniek: Jeśli piłka może wrócić, to żużel może po dwakroć. Zwłaszcza że jeśli liga nie ruszy, to konsekwencje mogą być tragiczne. Brak startów to brak kasy, a zawodnicy mają działalność gospodarczą, po dwóch, trzech mechaników w teamie. Jeśli żużel może sobie pozwolić na jazdę bez kibiców, to musi to zrobić.
Dodajmy. Nie jest wykluczone, że wrócą czasy półprofesjonalistów. Rano do pracy, wieczorem na trening lub mecz.

Wielkie hity w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Rozlosowano pary

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie