Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

ZUS skontrolował pracowników na zwolnieniach lekarskich

(KZ)
Pawel Lacheta/ Polska Press/ Express Ilustrowany
W I półroczu tego roku ZUS przeprowadził niemal 20 tys. kontroli zwolnień lekarskich w naszym województwie.

* Chorą miała lewą rękę, pracowała prawą

- Osoby, które zostały przyłapane, pracując w czasie pobierania zasiłku chorobowego, często tłumaczą się w bardzo ciekawy sposób - opowiada Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik ZUS. - Mnie najbardziej utkwiła w pamięci pewna fryzjerka, która prowadziła własny salon. Kontrolujący zastali ją podczas układania fryzury klientce. Fryzjerka tłumaczyła pracownikom ZUS, że może pracować, bo zwolnienie ma na lewą rękę, a pracuje prawą...

Jeżeli zwolnienie wykorzystywane jest w sposób nieprawidłowy np. chory wykonuje pracę zarobkową lub robi cokolwiek innego, co nie służy poprawie zdrowia, traci prawo do zasiłku chorobowego za cały okres zwolnienia. W województwie takiej kontroli, prowadzonej przez pracowników ZUS, poddanych zostało blisko 8.400 osób. W ok. 7,4 % przypadków zostały wydane decyzje cofające prawo do wypłaty zasiłku.

Ponadto lekarze orzecznicy ZUS kontrolowali prawidłowość wystawionych przez lekarzy zwolnień. W województwie takiej kontroli poddanych zostało 11.300 chorych. Skrócono zwolnienia dla co dwudziestej badanej osoby.

OLIMPIADA W RIO 2016. KIEDY GRAJĄ POLACY [HARMONOGRAM]
POZDROWIENIA Z WAKACJI, POZDROWIENIA SMS

ŻYCZENIA, WIERSZYKI NA ROCZNICĘ ŚLUBU [KRÓTKIE]

[ZOBACZ TEŻ FILM Niewiarygodnie wygimnastykowany 3-latek (autor x.news/STORYFUL)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Niewiarygodnie wygimnastykowany 3-latek (autor x.news/STORYFUL)