Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Żurek dla potrzebujących od Gastronomika - uczniowie ugotowali 100 litrów zupy!

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Światowy Dzień Walki z Głodem 2022 - w łódzkim Gastronomiku uczniowie ugotowali 100 litrów żurku. Produkty zapewnili sponsorzy, a ciepły posiłek trafił do potrzebujących osób.
Światowy Dzień Walki z Głodem 2022 - w łódzkim Gastronomiku uczniowie ugotowali 100 litrów żurku. Produkty zapewnili sponsorzy, a ciepły posiłek trafił do potrzebujących osób. Krzysztof Szymczak
Aż 100 litrów żurku ugotowali w poniedziałek 17 października uczniowie łódzkiego Gastronomika. Zupa i świeże pieczywo trafiły do potrzebujących podopiecznych łódzkich instytucji, wpierających osoby w kryzysie ubóstwa. 16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Głodem.

Młodzież pracowała jak zawsze pod opieką swoich nauczycieli przedmiotów zawodowych w szkolnym warsztacie. Tym razem jednak zupę przygotowywano ze szczególnym przeznaczeniem – dla potrzebujących, podopiecznych łódzkich instytucji. W ramach Światowego Dnia Walki z Głodem (przypada 16 października) gorący posiłek oraz świeże pieczywa trafiło do Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Gdańskiej, Świetlicy Środowiskowej przy ul. Sienkiewicza oraz do Schroniska im. Brata Alberta. Produkty żywieniowe ufundowali:

1. Selgros ul. Rokicińska 190 92-412 Łódź
2. Jamir Sobieraj i wspólnicy spj. Bechcice ul. Parcela21 95-083 Lutomiersk
3. Piekarnia Brzeziński ul. Sienkiewicza 57 95-060 Brzeziny
4. Polnow Marek Nowak ul. Ignacego Daszyńskiego 22 95-020 Justynów

- Akcja prowadzona jest u nas już od ponad 20 lat – mówi Renata Błoch, nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Gastronomicznych. - Zaczynaliśmy w porozumieniu z PCK, a dziś kontynuujemy wsparcie dla potrzebujących dzięki współpracy ze sponsorami, którzy przekazują surowce, niezbędne do zrobienia posiłku. W ramach Szkolnego Koła Caritas działamy też z łódzkim oddziałem Caritas.

Akcja jest okazją, by przypomnieć, że w krajach trzeciego świata, ale i w Europie oraz w Polsce, skala ubóstwa jest coraz większa. Skutki niedożywienia dosięgają też dzieci i młodzież. Dlatego tak potrzebne są programy wpierające, zbiórki żywności, dofinansowanie posiłków w szkołach czy pomoc ludności w obszarach objętych niedostatkiem czy wojną. Równie ważne są kwestie związane z poszanowaniem żywności i niemarnowaniem jej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany