Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Zostań optykiem

ei
SZPSO
Technik optyk - dobiera oprawy i wykonuje okulary korekcyjne i pomoce wzrokowe, naprawia je, sprzedaje soczewki kontaktowe i środki do ich pielęgnacji.

Jest wysokiej klasy specjalistą o szerokiej wiedzy dotyczącej fizjologii oka i optometrii, nowoczesnych technologii produkcji soczewek, optyki. Naukę tego unikatowego w skali kraju zawodu można podjąć w Społecznej Zaocznej Policealnej Szkole Optycznej w Łodzi.

Jej absolwenci są przygotowani także do wykorzystywania w pracy komputera, prowadzenia własnej firmy oraz kształceni w zakresie umiejętności obsługi klienta. Takich fachowców poszukuje branża optyczna na rynku zarówno polskim, jak i zagranicznym. Warunkiem przyjęcia jest ukończenie szkoły średniej (uwaga! - matura nie jest wymagana) oraz zdolności manualne. Nie ma natomiast ograniczeń wiekowych. Mogą więc uczyć się tam osoby, które chciałyby zmienić swoje dotychczasowe kwalifikacje.

Szkoła Optyczna w Łodzi działa od 1993 r. Jest placówką niepubliczną, prowadzoną przez Stowarzyszenie Oświatowców Polskich, z uprawnieniami szkoły publicznej. Nauka trwa dwa lata i odbywa się w formie zaocznej.
Zjazdy organizowane są w soboty i niedziele, dwa razy w miesiącu. Szkoła dysponuje własnymi, bardzo dobrze wyposażonymi pracowniami optycznymi i optometrycznymi. Współpracuje z wieloma firmami polskimi i zagranicznymi (m.in. Jeleniogórskimi Zakładami Optycznymi i firmami: Hoya, Rodenstock, Essilor, Ciba Vision, Liw Lewant czy Fielmann). Organizuje wycieczki, szkolenia i praktyki dla słuchaczy.
Zajęcia dotyczące pomocy wzrokowych i rehabilitacji niedowidzących odbywają się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, co pozwala w jak najlepszym stopniu przygotować słuchaczy do wykonywania zawodu i uzyskania dyplomu.

Wideo

Dodaj ogłoszenie