Zobacz kolejowy tunel w Łodzi!

Artykuł sponsorowany PKP Polskich Linii Kolejowych SA
Już w sobotę 13 maja, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapraszają do zwiedzania kolejowego tunelu. Zobacz, jak wygląda budowa tunelu, który zmieni podróże koleją. Odwiedź budowany przystanek kolejowy Łódź Polesie i przejdź się ok. kilometrowym odcinkiem tunelu kolejowego.

Sprawdź, jak wygląda trasa spaceru:

Spotykamy się na przystanku Łódź Polesie (ul. Ogrodowa od strony ul. Gdańskiej), skąd przejdziemy około kilometrowym tunelem kolejowym do komory na ul. Odolanowskiej. Tam wyjdziemy z tunelu.

Planowane są wejścia czterech grup 10-osobowych. Pierwsza grupa wchodzi o godzinie: 9.30, a kolejne odpowiednio o 10.30, 11.30, 12.30. Szacowany czas zwiedzania: ok. 1 godziny.

Wejście do tunelu możliwe jest tylko po wcześniejszym zgłoszeniu na stronie internetowej: http://tunel-laczypolske.pl/zgloszenia/ i potwierdzeniu mailowym przez organizatora. Rejestracja uczestników potrwa do 12 maja br., do godz. 10:00. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego już dziś zgłoś swój udział.

Wydarzenie nie jest dostępne dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się i niepełnoletnich.

DOFE to coroczna impreza, która jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. W tym roku odbędzie się w dniach 12-14 maja. Pozwala bliżej poznać różne projekty realizowane przy wsparciu funduszy unijnych.

Sprawdź, co jeszcze dzieje się w Twoim mieście w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich na: https://dniotwarte.eu/wydarzenia

***

Budowa tunelu kolejowego jest realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu POIiŚ 5.1-15 „Udrożnienie Łódzkiego Węzła Kolejowego (TEN-T), etap II, odcinek Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec”. Ten niezwykle skomplikowany, wykonywany pod centrum miasta i w niełatwym terenie geologicznym projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja jest kontynuacją budowy stacji Łódź Fabryczna, która ze stacji końcowej stanie się przelotową. Przez ścisłe centrum Łodzi będą jeździły pociągi regionalne i dalekobieżne – na osi wschód – zachód (przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska) i na osi północ – południe (przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna, Żabieniec).

Przejazd pociągiem przez miasto pomiędzy stacjami będzie krótszy. Przewoźnicy będą mogli uruchomić większą liczbę pociągów i zwiększyć częstotliwość ich kursowania.

Nowe, szybsze połączenie przez centrum miasta to nie jedyna korzyść dla mieszkańców. Trzy nowe przystanki: Śródmieście (u zbiegu ulic Zielonej/Zachodniej oraz Al. Kościuszki), Polesie (u zbiegu ulic Ogrodowej/Karskiego) i Koziny (u zbiegu Włókniarzy/Drewnowskiej) będą zintegrowane z komunikacją miejską i ułatwią poruszanie się podróże.

Zobacz kolejowy tunel w Łodzi!

tekst

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Zobacz kolejowy tunel w Łodzi! - Dziennik Łódzki

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie