Łukasz Konstanty
Jakub Wolny i inni polscy skoczkowie będą próbowali w Sapporo wywalczyć pierwsze w tym sezonie podium Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Fot. Andrzej Banaś
Polski Związek Narciarski opublikował listę zawodników, którzy wezmą udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Do Azji uda się sześciu polskich skoczków.

Jedna zmiana w polskiej kadrze

W porównaniu z listą startujących w Pucharze Kontynentalnym w Planicy (weekend 7-8 stycznia) w polskiej kadrze nastąpiła jedna zmiana. Miejsce Aleksandra Zniszczoła, który startował będzie w Pucharze Świata w Zakopanem, zajął Tomasz Pilch.

W słoweńskich zawodach przed kilkoma dniami najlepiej spisał się Zniszczoł, który zajął 6 i 8 miejsce. Lokaty te wystarczyły, by po raz kolejny otrzymał szansę startu wśród najlepszych skoczków świata.

W czołowej dziesiątce zmagań w Planicy plasowali się jeszcze Klemens Murańka i Jakub Wolny. Pierwszy z wymienionych uplasował się na dziesiątym miejscu w sobotnim konkursie, drugi był dziewiąty w niedzielę.

Plan zawodów Pucharu Kontynentalnego w Sapporo

W Sapporo odbędą się trzy konkursy Pucharu Kontynentalnego, wszystkie na skoczni HS 137. W sobotę o 3.00 czasu polskiego zaplanowano konkurs numer jeden, dwa kolejne powinny odbyć się w niedzielę - pierwszy o 2.00, drugi o 6.00.

Zmagania w Sapporo będą dziewiątymi, dziesiątymi i jedenastymi, jakie zostaną rozegrane w ramach Pucharu Kontynentalnego. W poprzednich ośmiu Biało-Czerwoni ani razu nie stanęli na podium. Blisko sukcesu w Vikersund (11 grudnia) był Jan Habdas, ostatecznie jednak musiał zadowolić się czwartą lokatą w końcowej klasyfikacji.

W czasie gdy w Japonii rozgrywane będą zawody Pucharu Kontynentalnego, najlepsi skoczkowie w Zakopanem rywalizować będą w ramach Pucharu Świata. Zawody rozpoczną się w piątek 13 stycznia.