ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Zmiany w komunikacji wprowadzono trzy miesiące temu. Teraz...

(SP)

2018-04-26 18:33

2018-04-26 18:33

3 Komentarze
Dodaj komentarz

Zmiany w komunikacji wprowadzono trzy miesiące temu. Teraz będą badania i ankiety

(SP)

2018-04-26 18:33

Po majowym weekendzie na internetowej platformie Vox Populi ruszy ankieta, dzięki której miejscy urzędnicy będą chcieli się dowiedzieć, jak łodzianie oceniają wprowadzoną na początku lutego korektę siatki połączeń transportu zbiorowego.
1/3

Powrót autobusu 57 na starą trasę łodzianie przyjęli bardzo dobrze.

(© Krzysztof Szymczak)

– Zmiany wprowadzone w lutym były odpowiedzią na postulaty mieszkańców – mówi Bartosz Domaszewicz, radny, przewodniczący doraźnej komisji transportu. – Kilka linii udało się poprowadzić w zbliżonym do oczekiwań przebiegu. Teraz chcielibyśmy przeprowadzić dwuetapowe badania. Pierwszym ich elementem, nieco subiektywnym, będzie ankieta Vox Populi, gdzie poprosimy np. o ocenę skorygowanych tras. Ale zapytamy również, jak łodzianie widzą propozycję nowych rozwiązań, np. wprowadzenie przystanków na żądanie.

To ma być materiał wyjściowy do bardziej obiektywnego i profesjonalnego badania na reprezentatywnej grupie mieszkańców. Bo jak przyznał radny Domaszewicz, zabrakło go przed planowaniem i wprowadzeniem „komunikacyjnej rewolucji”.
Jeden z kluczowych elementów oceny stanu miejskiej komunikacji stanowić będzie badanie potoków i liczby pasażerów na poszczególnych liniach. Jak zapewnia Maciej Sobieraj, wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu, część danych z tak zwanych bramek zliczeniowych zamontowanych w łódzkich autobusach już zebrano.

– Podpisaliśmy także umowę z firmą, która będzie liczyła pasażerów w tramwajach – dodaje dyr. Sobieraj. – Do końca lipca powinniśmy otrzymać pełne wyniki wraz z analizą.

Co wyniknie z tych badań, okaże się. Nie zmienią na pewno faktu, że MPK nie ma już rezerw taboru, który mógłby wyjechać na ulice.

Informacje z Polski:

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(3)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ksiadz

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Obuwatel (gość)  •

W artykule o księdzu potrafiliście zablokować komentarze ale jak dziewczynka zginęła i ludzie wylewawali pomyje to już niewidzieliscie tego

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zmiany

+8 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Chochoł (gość)  •

Było dobrze, ale wprowadzono ''rewolucję komunkacyjną''. Urzędasy muszą się wykazać ''inicjatywą''. ''Rewolucja'' NIE zdała egzaminu. Teraz znowu bzdety o +badaniu+.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Podpisaliśmy także umowę z firmą, która będzie liczyła pasażerów w tramwajach – dodaje dyr. Sobieraj

+10 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jola (gość)  •

Po cóż montaż kamer w pojazdach ,szynowych, kołowych - w ten sposób wydaje się pieniądze podatnika w tzw. wzajemnej adoracji .

odpowiedzi (0)

skomentuj