Zmiany w komunikacji wprowadzono trzy miesiące temu. Teraz będą badania i ankiety

SP
Powrót autobusu 57 na starą trasę łodzianie przyjęli bardzo dobrze. Krzysztof Szymczak
Po majowym weekendzie na internetowej platformie Vox Populi ruszy ankieta, dzięki której miejscy urzędnicy będą chcieli się dowiedzieć, jak łodzianie oceniają wprowadzoną na początku lutego korektę siatki połączeń transportu zbiorowego.

– Zmiany wprowadzone w lutym były odpowiedzią na postulaty mieszkańców – mówi Bartosz Domaszewicz, radny, przewodniczący doraźnej komisji transportu. – Kilka linii udało się poprowadzić w zbliżonym do oczekiwań przebiegu. Teraz chcielibyśmy przeprowadzić dwuetapowe badania. Pierwszym ich elementem, nieco subiektywnym, będzie ankieta Vox Populi, gdzie poprosimy np. o ocenę skorygowanych tras. Ale zapytamy również, jak łodzianie widzą propozycję nowych rozwiązań, np. wprowadzenie przystanków na żądanie.

To ma być materiał wyjściowy do bardziej obiektywnego i profesjonalnego badania na reprezentatywnej grupie mieszkańców. Bo jak przyznał radny Domaszewicz, zabrakło go przed planowaniem i wprowadzeniem „komunikacyjnej rewolucji”.
Jeden z kluczowych elementów oceny stanu miejskiej komunikacji stanowić będzie badanie potoków i liczby pasażerów na poszczególnych liniach. Jak zapewnia Maciej Sobieraj, wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu, część danych z tak zwanych bramek zliczeniowych zamontowanych w łódzkich autobusach już zebrano.

– Podpisaliśmy także umowę z firmą, która będzie liczyła pasażerów w tramwajach – dodaje dyr. Sobieraj. – Do końca lipca powinniśmy otrzymać pełne wyniki wraz z analizą.

Co wyniknie z tych badań, okaże się. Nie zmienią na pewno faktu, że MPK nie ma już rezerw taboru, który mógłby wyjechać na ulice.

Informacje z Polski:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

O
Obuwatel

W artykule o księdzu potrafiliście zablokować komentarze ale jak dziewczynka zginęła i ludzie wylewawali pomyje to już niewidzieliscie tego

C
Chochoł

Było dobrze, ale wprowadzono ''rewolucję komunkacyjną''. Urzędasy muszą się wykazać ''inicjatywą''. ''Rewolucja'' NIE zdała egzaminu. Teraz znowu bzdety o +badaniu+.

J
Jola

Po cóż montaż kamer w pojazdach ,szynowych, kołowych - w ten sposób wydaje się pieniądze podatnika w tzw. wzajemnej adoracji .

Dodaj ogłoszenie