ZMIANA CZASU 2017. KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI? ZMIANA CZASU 2017 NA CZAS LETNI

(abaj)Zaktualizowano 
KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI? ZMIANA CZASU 2017 NA CZAS LETNI. Kiedy jest zmiana czasu z zimowego na letni 2017? Już w marcu, w ten weekend! Zmiana czasu na letni w 2017 roku ma miejsce w nocy z 25 na 26 marca (z soboty na niedzielę). Należy przestawić zegarki o godzinę do przodu – z godz. 2 na godz. 3. Podpowiadamy, jak przestawić zegarki i nie przegapić zmiany czasu.

Czas letni – czas lokalny, który dany kraj przyjmuje dla pewnego okresu roku, zazwyczaj wyprzedzający o godzinę standardowy czas strefowy.

Zmiany czasu mają spowodować efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego. Latem standardowy czas geograficzny jest przesuwany o godzinę do przodu, więc czas aktywności człowieka jest lepiej dopasowany do godzin, w których jest najwięcej światła słonecznego.

KIEDY ZMIANA CZASU NA LETNI. ZMIANA CZASU 2017. KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI

W ten weekend nastąpi zmiana czasu. Skończy się zimowy, a zacznie obowiązywać letni.

W nocy z 25 na 26 marca (z soboty na niedzielę) należy przestawić zegarki o godzinę do przodu – z godz. 2 na godz. 3. To oznacza, że w nocy z soboty na niedzielę będziemy spać o godzinę krócej.
Do czasu zimowego powrócimy z krajami europejskimi (z wyjątkiem Islandii), USA, Kanadą, Brazylią i Australią jesienią, w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października 2017 r. (ostatni weekend października). Cofniemy wskazówki zegara z godz. 3 na godz. 2.

KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI? ZMIANA CZASU 2017 NA CZAS LETNI

Dlaczego przestawiamy zegarki? Czemu ma służyć zmiana czasu z zimowego na letni? W założeniu chodzi o efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego i oszczędność energii. Jak tłumaczą jednak energetycy, oszczędności, jakie daje nam zmiana czasu szacowane są na jednodniowy zapas energii w skali roku. Oszczędności nie odczujemy w comiesięcznych rachunkach za energię..

ZMIANA CZASU 2017 NA CZAS LETNI

W Polsce zmianę czasu stosujemy od 1977 roku. Obecnie czas letni funkcjonuje w około 70 państwach, również europejskich nie wliczając Islandii, a od 2011 roku również Rosji i Białorusi. W krajach wysoko rozwiniętych wyjątek stanowi Japonia.

KIEDY PRZESTAWIĆ ZEGARKI?

AGENT GWIAZDY 2 KTO ODPADŁ Z ODCINKA 21.03. 17? KTO JEST AGENTEM?
NIEBIESKI WIELORYB TO BARDZO GROŹNA GRA
ZMIANA CZASU NA LETNI 2017. KIEDY PRZESTAWIĆ ZEGARKI? TYM RAZEM ŚPIMY KRÓCEJ
[ZOBACZ FILM Zwłoki na peronie. Na stacji w Dortmundzie wybuchł automat z biletami (x.news/DE RTL TV)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Zwłoki na peronie. Na stacji w Dortmundzie wybuchł automat z biletami (x.news/DE RTL TV)