Złoty medal Oli Urbańczyk. Do minimum olimpijskiego zabrakło 0,06 s!

Aleksandra Urbańczyk znów pokazała, że jest świetną pływaczką
Aleksandra Urbańczyk znów pokazała, że jest świetną pływaczką Paweł Łacheta
Dwa medale zdobyli zawodnicy MKS Trójka w rozpoczętych w Olsztynie mistrzostw Polski w pływaniu. Jeden - zawodniczka Piątki Konstantynów

Złoty krążek w wyścigu 50 dow zdobyła Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Łodzianka uzyskała czas 25,33 s. Do wywalczenia minimum olimijskiego zabrało jej 0,06 s. Prawdziwy pech.
Ola spróbuje uzyskać minimum na 50 dow, startując w wyścigu 100 dow. Mamy wielką nadzieję, że je się uda.
Zawodnik MKS Trójka Filip Wypych wywalczył brązowy medal na 50 dow. W eliminacjach uzyskał czas 22,42 s (minimum olimpijskie 22,11 s). W finałach było trochę gorzej. Łodzianin uzyskał czas 22,60 s. I on powalczy o minimum podczas wyścigu na 100 dow.
Trzecie miejsce na 800 dow wywalczyła Justyna Burska (UKS Piątka Konstantynów Łódzki) 8.48,34