Złoty medal mistrzostw Polski nie tylko dla Teresy Dobii

(bart)
Teresa Dobija była najlepsza w mistrzostwach Polski
Teresa Dobija była najlepsza w mistrzostwach Polski paweł łacheta
W Toruniu odbyły się 89. mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Reprezentanci województwa łódzkiego wywalczyli osiem medali, czterokrotnie stając na najwyższym stopniu podium.

Tytuły mistrzowskie zdobyli: w skoku w dal Teresa Dobija (AZS Łódź, trener Zdzisław Lipiński, 6,58 m) oraz Adrian Strzałkowski (MKS Aleksandrów, trener Leszek Lipiński, 7,76 m), w biegu na 800 m Artur Kuciapski (RKS Łódź, trener Stanisław Jaszczak, 1.49,98 min), w biegu na 5 km Artur Kozłowski (MUKS MOS Sieradz, 14.30,77 min.
Wicemistrzami zostali dwaj zawodnicy MKS Aleksandrów: Robert Urbanek w rzucie dyskiem, 65,30 m (minimum na mistrzostwa świata w Moskwie) oraz Karol Hoffmann w trójskoku, 16,48 m. Natomiast brązowe medale wywalczyli: Martyna Bielawska (AZS Łódź) w trójskoku (13,25 m) i Tomasz Osmulski (RKS Łódź) w biegu na 1500 m (3.39,80 min). Ten ostatni wynik jest sporą niespodzianką, bo w okręgu łódzkim nikt tak szybko nie biegał na tym dystansie od czasu Mirosława Żerkowskiego przed 33 laty.
W mistrzostwach nie startowali dwaj znani średniodystansowcy: Adam Kszczot (RKS Łódź), z powodu lekkiego zapalenia łydki oraz Marcin Lewandowski, który zapewnił sobie także minimum do startu w MŚ wynikiem 1.44,20 min podczas Diamentowej Ligi w Monako, gdzie zajął czwarte miejsce.
PZLA zatwierdziła skład 50-osobowej reprezentacji na 14. mistrzostwa globu w Moskwie (od 10 do 18 sierpnia). Z klubów regionu łódzkiego prócz Kszczota i Urbanka nominację zdobyła także Agata Bednarek z AZS Łódź (czwarta w biegu 400 m), która ma startować w sztafecie 4 x 400 m.
Od piątku do niedzieli na stadionie AZS w Łodzi rozgrywane będą konkurencje lekkoatletyczne 19. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacja województwa łódzkiego liczy 64 zawodniczki i zawodników.