Złoty medal mistrzostw Polski juniorek dla koszykarek Widzewa

(bart)
W akcji widzewianka Magdalena Pisera
W akcji widzewianka Magdalena Pisera łukasz kasprzak
W Gdyni zakończył się finałowy turniej mistrzostw Polski koszykarek U-22. Znakomicie spisały się zawodniczki Cosinus Widzewa, które wywalczyły tytuł. Czwarte miejsce zajął UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

W ubiegłym sezonie srebrny medal tej imprezy wywalczył właśnie Widzew, tym razem łodzianki osiągnęły jeszcze więcej.

Najpierw znalazły się bowiem w czołowej czwórce (82:64 z Politechniką Gdańską, 105:35 z Basketem Bydgoszcz i 52:75 z AZS Gorzów). Następnie pokonały w półfinale VBW GTK Gdynia 63:57.

W decydującym starciu podopieczne trenera Dariusza Raczyńskiego zrewanżowały się drużynie z Gorzowa, wygrywając 63:56. A więc złoty medal dla juniorek Widzewa!

Gorzowianki wyeliminowały w półfinale właśnie Basket Aleksandrów, wygrywając 72:50.

Wcześniej prowadzone przez trenera Piotra Neydera ,,basketki" uległy 64:73 Enea AZS Poznań i pokonały 64:59 VBW Gdynia oraz 69:49 UKS Huragan Wołomin).

W meczu o trzecią lokatę Basket uległ VBW Gdynia 40:61.