Złoty medal Justyny Burskiej

Redakcja
W drugim dniu mistrzostw Polski w pływaniu możemy się pochwalić jednym złoty krążkiem.

Na 200 metrów stylem dowolnym zwyciężyła Justyna Burska Piątka Konstantynów czasem 2:02,81. Szóste miejsce zajęła Milena Karpisz ale wynikiem 2:03,86 zdobyła drugie minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów. Czwarta na 50 klas była Ewa Ścieszko AZS Łódż, a szósty na tym samym dystansie Filip Wypych

Mistrzostwa seniorów jednocześnie są to mistrzostwa Polski młodzieżowców i o dwóch dniach mamy 4 medale:2 złota - Barbara Wasilewska 800 dowolnym i Filip Wypych na 50 dowolnym, 1 srebro - Ewa Ścieszko na 50 klasycznym i 1 brąz ą Filip Wypych na 50 m klasycznym

Młodzież (chłopcy 15-16 lat i dziewczęta 13-14) lat walczy o miejsca w reprezentacji na europejskie igrzyska młodzieży w Utrechcie. Bliska wywalczenia nominacji jest Paulina Piechota z UKS 190, która była najlepsza w swoim roczniku na dystansach 800m dowolnym i 400 m zmiennym. Na tym drugim dystansie pływała nawet w seniorskim finale.

W kadrze na MŚ w Barcelonie (28 lipca - 4 sierpnia) wciąż nie ma żadnej kobiety. W czwartek 0,01 s do minimum na 50 m kraulem zabrakło Aleksandrze Urbańczyk (AZS UŁ-PŁ Łódź), a w piątek 0,15 s Alicji Tchórz (Juvenia Wrocław) na 100 m stylem grzbietowym.
Ola szansę uzyskania minimum będzie miała w sobotę.