Złoty medal dla łodzianina

ei24
Złoty medal dla łodzianina ei24
Łodzianin Adam Kszczot (Rudzki Klub Sportowy) został w Paryżu halowym mistrzem Europy w biegu na 800 m.

Podopieczny trenera Stanisława Jaszczaka spełnił więc swoją obietnicę. Przed wylotem do Francji Kszczot deklarował bowiem, że celem minimum jest dla niego zajęcie miejsca na podium, a stać go nawet na złoty medal. Zwłaszcza że w zmaganiach w nowoczesnej hali Bercy nie wystartowali dwaj groźni rywale - Rosjanin Jurij Borżakowski i Holender Bram Som. To jednak w niczym nie umniejsza sukcesu łodzianina, który w finale uzyskał czas 1.47.87 min. Wyprzedził innego Polaka, Marcina Lewandowskiego (1.48,23), oraz Hiszpana Kevina Lopeza (1.48,35). Obaj biało-czerwoni nie dali się zamknąć przeciwnikom i na ostatnim okrążeniu zaatakowali. Jako pierwszy zrobił to Kszczot, który udowodnił, iż jest piekielnie mocny na finiszu. Warto podkreślić, że nasz zawodnik umiejętnie godzi sport z nauką. Jeszcze w ubiegłym tygodniu miał bowiem na głowie sesję egzaminacyjną na Politechnice Łódzkiej (studiuje zarządzanie inżynierskie). Biegacz RKS idealnie rozłożył siły podczas paryskich ME (musiał przebrnąć przez eliminacje i półfinał). Z tego faceta Łódź może być dumna. Drugą naszą złotą medalistką we Francji została tyczkarka Anna Rogowska. Zawodniczka SKLA Sopot poprawiła o dwa centymetry należący do niej absolutny rekord kraju wynikiem 4,85 m. Kolejne miejsca na podium zajęły Niemki ; - Silke Spiegelburg (4,75) oraz Kristina Gadschiew (4,65). Pod nieobecność Rosjanki Jeleny Isinbajewej Rogowska wystąpiła w Paryżu w roli faworytki i nie zawiodła. Kolejne medale - brązowe ; - wywalczyli: Bartosz Nowicki na 1500 m z czasem 3.41,03 min oraz Lidia Chojecka na 3000 m (8.58,30 min). W klasyfikacji medalowej Polska zajęła całkiem przyzwoite piąte miejsce. Triumfowała Rosja (15), przed Francją (10) i Niemcami (10). (bart)