Złoty medal Amelii Napierały i srebrny Karola Sokołowskiego w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików

Karolina Brózda
Na stadionie AZS w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U16 i V miting kwalifikacyjny OZLA . W zawodach uczestniczyli zawodnicy LKS Koluszki.

Pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego w biegu na 1000 metrów U16 zdobyła Amelia Napierała. Amelka uzyskała czas 3:28.17, będący jej najlepszym tegorocznym wynikiem na tym dystansie. Jest to jej drugi tegoroczny tytuł mistrzowski, poprzedni zdobyła w biegu na 600 metrów w Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego na RKS w Łodzi.

Srebrny medal na tym dystansie wśród młodzików U16 wywalczył Karol Sokołowski, pokonując na ostatnich metrach prowadzącego od startu Kacpra Kurowskiego. Bieg chłopców walczących o medale stał na bardzo wysokim poziomie, pierwsza trójka uzyskała czasy poniżej 2:48 na 1 km. Zwyciężył Mikołaj Gancarz z LKS Feniks Opoczno z czasem 2:46,70.

W biegach sprinterskich na dystansach 100 i 300 metrów pobiegł Maciej Jeżyna, który ustanowił swoje nowe rekordy życiowe: 100 metrów pokonał w czasie 12,93 (był czwarty), w biegu na 300 metrów zajął 8. miejsce, uzyskując czas 41,46 sekund.