Złoty medal Adama Kszczota w sztafecie RKS Łódź w biegu 4x400 m

W strugach ulewnego deszczu miał walczył o medal mistrzostw Polski na 800 m najlepszy łódzki lekkoatleta, zawodnik RKS Adam Kszczot. Nasz mistrz nie wystartował.

Zastąpił go klubowy kolega Mateusz Borkowski, który zajął trzecie miejsce (1:48,30). Po znakomitym finiszu zwyciężył niespodziewanie debiutant 17letni Krzysztof Różnicki z Cartusii Kartuzy (1:47,73) Mateusz polubił brąz. Wcześniej bowiem wywalczył brązowy medal w biegu na 1500 m (3:55,64). Kszczot, Borkowski, Jakub Szkudlarek i Mateusz Rzeźniczak bronili barw RKS w biegu sztafetowym 4x400 m i wygrali czasem 3:11.40. Robert Urbanek (MKS Aleksandrów) zajął drugie miejsce w rzucie dyskiem (62,48).