Złote medale także dla łodzian

(bart)
Adam Kszczot w towarzystwie Marcina Lewandowskiego
Adam Kszczot w towarzystwie Marcina Lewandowskiego henryka zgiet
Zakończyły się 93. mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Na podium na Podlasiu stanęli także zawodnicy z Łodzi i regionu łódzkiego.

Niektórzy kibice „królowej sportu” mocno się zdziwili, kiedy w sobotnim biegu na 800 metrów nie zobaczyli najlepszego od lat Polaka na tym dystansie, czyli Adama Kszczota. Na szczęście, nie było mowy o jakichkolwiek kłopotach zdrowotnych zawodnika RKS Łódź. Tym razem postanowił on wystartować na 1500 metrów. Podopieczny trenera Zbigniewa Króla spisał się wyśmienicie, pozostawiając za sobą wszystkich rywali. Na mecie Kszczot uzyskał czas 3.38,31 min, co jest jego rekordem życiowym. Wyprzedził świeżo upieczonego rekordzistę kraju Marcina Lewandowskiego (3.41,82) oraz Romana Kwiatkowskiego (3.43,12). Czwarty był klubowy kolega Kszczota Mateusz Borkowski (3.45,18).

Również złoty medal zdobył skoczek wzwyż RKS Sylwester Bednarek. Pokonał wysokość 230 cm, a później atakował 233 (bez powodzenia). Wyprzedził Wojciecha Theinera i Norberta Kobielskiego (po 222).

Z wywalczenia mistrzowskiego tytułu cieszył się też Karol Hoffmann. Trójskoczek MKS Aleksandrów Łódzki wygrał z rezultatem 16,55 m. Trzecie miejsce zajął Bartosz Bonecki (AZS Łódź, 15.33).

Najlepszym polskim dyskobolem został Robert Urbanek (MKS Aleksandrów) - 65,29 m, który pokonał utytułowanego Piotra Małachowskiego (64,44).

Kajetan Duszyński (AZS Łódź) zdobył srebrny krążek na 400 metrów (46,16 s), ustępując jedynie Rafałowi Omelce (45,67).

Trzecią lokatę zajęła kobieca sztafeta AZS Łódź 4 x 100 metrów (w składzie: Julia Rządzińska, Katarzyna Flis, Daria Kurz, Karolina Zagajewska). Uzyskała czas 45,90 s.

Karolina Zagajewska wywalczyła też brązowy medal w biegu na 100 metrów (11,58 s).

Szesnaste mistrzostwa świata w lekkiej atletyce odbędą się w Londynie (od 4 do 13 sierpnia).