Zjednoczeni Stryków - ŁKS 0:3. Hat trick Michała Zaleśnego!

(b)
Michał Zaleśny w meczu ze Zjednoczonymi Stryków zdobył dla ŁKS trzy gole.
Michał Zaleśny w meczu ze Zjednoczonymi Stryków zdobył dla ŁKS trzy gole. Krzysztof Szymczak
Piłkarze ŁKS w dobrych nastrojach pożegnają się z IV ligą. W przedostatnim meczu tego sezonu liderzy rozgrywek pokonali 3:0 Zjednoczonych Stryków. Wszystkie gole dla łodzian, którzy odnieśli dziewiąte zwycięstwo z rzędu zdobył Michał Zaleśny.

Mecz 37. kolejki IV ligi rozegrano w Łodzi, ale jego gospodarzem była drużyna Zjednoczonych. Klub ze Strykowa wynajął bowiem stadion łódzkiego Startu.

Choć na boisku występował lider i trzecia drużyna w tabeli, mecz nie był wielkim widowiskiem. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się stworzyć stuprocentowej sytuacji i zakończyła się ona bez goli.

Trochę więcej emocji było w drugiej połowie. ŁKS na prowadzenie wyprowadził Michał Zaleśny pokonując bramkarza głową z najbliższej odległości. Dwie minuty później napastnik łódzkiej drużyny zdobył swojego drugiego gola, lobując bramkarza gospodarzy. Ponownie na listę strzelców Zaleśny wpisał się w 77 min, kiedy znów przerzucił piłkę nad byłym golkiperem ŁKS, Marcinem Pająkiem.

Zdobywając hat tricka Michał zapewnił sobie miejsce w kadrze ŁKS, która w nowym sezonie będzie walczyć w III lidze.
Wcześniej jednak ełkaesiaków czeka ostatnie spotkanie na czwartoligowych boiskach. W niedzielę o godz. 17 zmierzą się w Skierniewicach z Widokiem.

Zjednoczeni Stryków - ŁKS 0:3 (0:0)
0:1 - Zaleśny (52), 0:2 - Zaleśny (54), 0:3 - Zaleśny (77).
ŁKS: Przybylski - Filipiak, Słyścio, Zimoń, Bielicki (81, Majcherowicz) - Adamski, Surowiec, Hajduczek, Sarafiński, Mordalski - Zaleśny (81, Kopa).