Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 18godz.
  • 09min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Zimna Zośka 2020: Śnieg w maju? Do tego burze, deszcz i silny wiatr! Zimni Ogrodnicy 2020 z przymrozkami i niską temperaturą

SR
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Zimna Zośka 2020 pogoda. Zdaniem meteorologów w najbliższych godzinach czeka nas ogromna zmiana pogody. Możemy się spodziewać nie tylko znacznego ochłodzenia, ale także silnego wiatru, intensywnych opadów deszczu, a nawet śniegu. Z pewnością taka pogoda na Zimnych Ogrodników nie zaskoczy zaprawionych w boju rolników czy działkowców.

Śnieg w maju? Wiele na to wskazuje! Przed nami załamanie pogody. Pogoda na Zimną Zośkę 2020 da się we znaki

Wielkimi krokami zbliża się Zimna Zośka, a wraz z nią ogromna zmiana pogody. Jak tłumaczą specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w najbliższych dniach czeka nas:

  • spore ochłodzenie,
  • silny wiatr,
  • burze,
  • opady deszczu, a nawet śniegu.

Wszystko za sprawą frontu, który od północnego zachodu nasunie się nad Polskę.

Zimni Ogrodnicy 2020 pogoda: Będzie zimno i wietrznie. W maju spadnie także śnieg

Zdaniem meteorologów, pogoda zacznie się zmieniać już w poniedziałek, 11 maja. Jednak wiele regionów Polski będzie się jeszcze cieszyło wysoką temperaturą i słońcem. Prawdziwa zmiana nastąpi w nocy z poniedziałku na wtorek.

W nocy z poniedziałku na wtorek strefa frontu dalej powoli będzie się przemieszczać przez Polskę, poza intensywnymi opadami deszczu przyniesie także opady deszczu ze śniegiem, a nawet mokrego śniegu! - podaje IMGW.

Synoptycy dodają, że napływ chłodnego powietrza przyczyni się także do spadku temperatury, termometry mogą wówczas pokazać nawet 0°C. Dodatkowo, na zachodzie i północy Polski we wtorkowy poranek mogą pojawić się przymrozki. Mieszkańcy centralnej i wschodniej części kraju będą musieli z kolei uporać się z silnym wiatrem. Porywy osiągną nawet 80 km/h.

Zimna Zośka 2020: Kiedy wypada? Jaka pogoda na Zimnych Ogrodników 2020? Najnowsze prognozy pogody

Zimna Zośka czy Zimni Ogrodnicy, przypadają co roku w połowie maja. Gwałtowna zmiana pogody w tym okresie dla wielu osób nie jest niczym zaskakującym, bowiem wtedy nad Europą Środkową pojawia się chłodne powietrze z obszarów polarnych.

To dość typowy kierunek napływu powietrza w połowie maja. Właśnie w tym miesiącu powietrze pochodzenia arktycznego statystycznie napływa najczęściej. Ochłodzenie zbiegnie się w czasie z tzw. „Zimnymi Ogrodnikami”. - tłumaczą meteorolodzy z IMGW.

2 miesiące urlopu rodzicielskiego dla ojca

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie