Zimna woda w fontannie skutecznie chłodzi od pokoleń

Janusz Kubik
Latem fontanna przed Teatrem Wielkim zawsze cieszyła się powodzeniem wśród najmłodszych
Latem fontanna przed Teatrem Wielkim zawsze cieszyła się powodzeniem wśród najmłodszych Janusz Kubik
Nie ma już starej fontanny na pl. Dąbrowskiego. W jej miejsce zbudowano nowoczesny wodotrysk, który miał przypominać morska falę, ale nie wszystkim łodzianom przypadła ona do gustu.

Ci mają za złe architektom, że w miejsce kultowej fontanny, dającej relaks i ochłodę powstało coś co się im zwyczajnie nie podoba. Ich zdaniem lepiej było zostawić stary wodotrysk, który zaprojektowany w układzie prostokątów, nawiązujących do architektury Teatru Wielkiego, lepiej się komponował.

Kąpały się w tej fontannie dzieci, kiedy nadchodziły upalne dni, rozkładając koce i plażując do woli. Dziś nowa fontanna cieszy najbardziej rolkarzy i rowerzystów wykonujących karkołomne ewolucje na jej grzbiecie. Konsola sterowania wysiada co jakiś czas uniemożliwiając posłuchanie melodii jakie miała wygrywać - Carmen, poloneza czy też „Prząśniczkę”. Nasi artyści i architekci zapomnieli o walorach rzeźbiarskich, przyjemnym klimacie, funkcji widowiskowej, a co najgorsze o rozpoznawalnym symbolu Łodzi, jakim mogła stać się nowa fontanna.

WNIOSKI 500 PLUS Od 1 sierpnia rusza przyjmowanie wniosków po zasiłek 500+ DOKUMENTY
Najnowsze wiadomości w sprawie śmierci Magdaleny Żuk
Jak odróżnić muchomora i kanię
NOWY WNIOSEK 500 + [DOKUMENTY] 500 PLUS ZMIANY, CO SIĘ ZMIENI

[ZOBACZ FILM - Informacje z Polski

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM - Informacje z Polski