Zima odwołana! Urząd Miasta Łodzi zarządził wiosenne porządki

(ao)
Zamiatarka czyściła wczoraj ul. Piotrkowską... fot. anna odrowska
Urząd Miasta Łodzi zarządził wiosenne porządki. Na akcję „Zima” 2014/2015 miasto wydało zaledwie 8 mln zł. To dużo mniej niż w ubiegłych latach, kiedy srogie zimy potrafiły pochłonąć nawet 26 mln zł.

Pula środków, jaką można przeznaczyć na sezonowe sprzątanie miasta, to 45 mln zł. Dzięki łagodnej aurze na wiosenne i letnie porządki pozostało 37 mln. Na razie służby komunalne zajmują się usuwaniem piasku i soli z ulic, likwidacją psich odchodów ze skwerów i piaskownic, grabieniem trawników.

Od kwietnia planowana jest dezynfekcja koszy na śmieci, wymiana piasku w piaskownicach, przycinanie krzewów oraz żywopłotów. Kompleksowe sprzątanie czeka również obiekty rekreacyjne: Stawy Jana, Stawy Stefańskiego, Arturówek i Młynek. To przedsięwzięcie ma wesprzeć Powiatowy Urząd Pracy, zatrudniając więźniów.

ZAĆMIENIE SŁOŃCA 2015. O KTÓREJ GODZINIE ZAĆMIENIE SŁOŃCA W POLSCE

[ZOBACZ TEŻ FILM Klienci Itaki ewakuowani z Tunezji: - Po prostu rozpacz. To przykre i głupie, że zginęli ludzie (autor AIP/Agencja Informacyjna Polskapresse)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Klienci Itaki ewakuowani z Tunezji: - Po prostu rozpacz. To przykre i głupie, że zginęli ludzie (autor AIP/Agencja Informacyjna Polskapresse)