Ziemniaki na worki - czy warto?

(mr)
Udostępnij:
Na łódzkich rynkach stoją worki z ziemniakami, cebulą i szatkowaną kapustą do kiszenia. Łodzianie wciąż chętnie kupują duże ilości warzyw – jedni dlatego, bo tak jest taniej, inni, bo lubią mieć zapasy. – Warzywa na worki kupują głównie starsi ludzie, którzy przyzwyczaili się do tego przez lata. Ale przyjeżdżają też rodziny z dziećmi – mówi Piotr Sobczyński, który w Krzepocinie koło Łęczycy prowadzi gospodarstwo rolne, a warzywa sprzedaje na Górniaku.

– Bierzemy dwa worki ziemniaków, bo tak jest taniej – mówi Małgorzata Lewandowska, która regularnie raz w tygodniu przyjeżdża na rynek z mamą. – U nas, na Widzewie, w osiedlowym sklepie kilogram kosztuje nawet 1,80 zł.
Z kolei Hanna Nowakowska lubi mieć zapasy na zimę. Wczoraj zabrała z rynku 60 kg ziemniaków.

– Teraz kupuję mniej, bo dzieci już się wyprowadziły. Pochodzę ze wsi, tam zawsze zostawało coś w spiżarni. Mieszkamy w starym domu, jest tam dobra, chłodna piwnica do przechowywania warzyw, trzymam w niej także jabłka, marchew, cebulę. Ziemniaki doglądam, przebieram, sprawdzam, czy nie gniją, żeby zdrowe dotrwały do wiosny – mówi.

Piętnastokilogramowy worek ziemniaków kosztuje 15 – 16 zł, podczas gdy kilogram na rynku 1,20 zł (na worku zaoszczędza się więc 2 – 3 zł). Cebula jest po 2 zł/kg, a jeśli kupi się 15–kilogramowy worek, kilogram wyniesie 1,60 zł. Natomiast 10 kilogramów cieniutko pokrojonej kapusty jest po 12 zł, a jeśli kupić główkę, to będzie kosztować 2,50 zł/kg. I do tego trzeba się naszatkować.

Wideo

Komentarze 16

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

marianek
chodz tu śmieciu na solówke niewazne kim jestes podająca mój nik dojade ci jak psa i dobije
m
milo
pozostało jeszcze kupić worek mąki, cukru, kaszy, 200kilo kiszonej kapusty i już tylko wk....wiać sąsiadów smrodem łętów i zgniłej kapusty z piwnicy oraz zająć się hodowlą gryzoni które przyciągnęły do mąki i kaszy
G
Gość
NAZWA OPAKOWANIE CENA MIN CENA MAX
Brokuł szt. 0,80 1,80
Brukselka 5 kg 15,00 25,00
Burak 10 kg 8,00 12,00
Cebula 15 kg 15,00 21,00
Chrzan 5 kg 25,00 30,00
Cukinia 5 kg 18,00 25,00
Czosnek szt. 0,50 1,50
Fasola szparagowa zielona 5 kg 35,00 50,00
Fasola szparagowa żółta 5 kg 35,00 50,00
Kabaczek 5 kg 10,00 15,00
Kalafior szt. 1,00 1,80
Kalarepa10 szt. 8,00 12,00
Kapusta szt. 2,00 3,00
Kapusta czerwona 10 kg 14,00 17,00
Kapusta kwaszona1 kg. 4,00 4,00
Kapusta pekińska 5 kg 7,00 10,00
Kapusta szatkowana10 kg. 9,00 14,00
Kapusta worek20 kg 14,00 18,00
Kapusta włoska 1 szt. 2,00 2,50
Koper 10 szt 9,00 14,00
Marchew 10 kg. 6,00 12,00
Nać Pietruszki 10 szt. 5,00 10,00
Ogórek kiszeniak 10 kg. 45,00 55,00
Ogórek Kiszony kg 5,00 5,00
Ogórek małosolny kg 6,00 7,00
Ogórek10 kg 65,0070,00
Papryka czerwona 5 kg 18,00 23,00
Papryka zielona 5 kg 10,00 13,00
Papryka żółta 5 kg 18,00 23,00
Pieczarka 4 kg 16,00 24,00
Pietruszka 5 kg12,00 16,00
Pomidor 6 kg 21,00 26,00
Por 10 szt. 7,00 10,00
Rzodkiewka szt 1,00 1,50
Sałata 16 szt. 30,00 36,00
Seler 10 szt. 8,00 15,00
Seler5 kg 7,00 15,00
Szczaw1 szt. 1,20 1,50
Szczypiorek 10 szt. 6,00 9,00
Włoszczyzna 10 szt. 16,00 19,00
Ziemniak 15 kg 12,00 16,00

to są ceny na Zjazdowej!!!!
25
Jak nie wiesz - to nie pisz bzdur - a na rynku można kupić ziemniaki zgniłe.
s
sprzedawca
w tesco to kupiles wyrob ziemniakopodobny a nie ziemniaki
l
lodzianin
zjem dobry polski produkt anie unijne francuskie lub hiszpanskie gowno
L
Lodzianin
zjem dobry polski produkt anie unijne francuskie lub hiszpanskie gowno
G
Gość
@12 pewnie przemrożone i rosyjskie hahaha dlatego tak tanio pacmanie hahaha
12
W Tesco kupiłem ziemniaki - 5 kg za 3,49 zł - a więc po 0,70 gr za kilo - a na rynku są po 1 zł - 1,20 zł i jeszcze dojazd. I co zaoszczędzisz na rynku.
a
azazel
no bo kupowac plony to lepiej po trasie jak jedziesz mobilem wtedy masz 2 pieczenie na jednym ogniu
.
Ale dlaczego nikt nie wlicza ceny benzyny a w skrajnych przypadkach biletu MPK? Rynek nie jest "pod blokiem". Trzeba na niego dojechać a to też koszt zakupu worka ziemniaków.
G
Gość
nie niektórych 30 -40 groszy na kilogramie to jest dużo. jak się ma duzą rodzine to i 2 kg ziemniaków na obiad idą a to razy 30 dni daje 60 kg razy 40 gr daje 24 zł miesięcznie i prawie 300 zł rocznie
M
Mila
Oszczędność nie tylko tych kilku złotych, ale również czasu, sił i stresu, że nie starczy.
M
Mila
Oszczędność tych kilku złotych, ale również czasu, sił i stresu, że a nuż zabraknie..
i
ikj
dobrze ze rano z tymi workami nie jezdzice tramwajem
Dodaj ogłoszenie