Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zieleń miejska w Łodzi. W parkach, przy ulicach, torowiskach tramwajowych kwitną tysiące krokusów. A będzie ich jeszcze więcej

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Żółty dywan rozwinął się na al. Wyszyńskiego w Łodzi.
Żółty dywan rozwinął się na al. Wyszyńskiego w Łodzi. Krzysztof Szymczak
W Łodzi kwitną krokusy. Od kilku lat te wczesnowiosenne rośliny cebulowe sadzi nie tylko w parkach, na skwerach, ale i przy ulicach, torowiskach tramwajowych. W marcu w wielu miejscach rozwijają się jedno lub wielobarwne dywany.

Wielobarwna łąka w parku i przy ulicy

Obecnie krokusową, wielobarwną łąkę można podziwiać w parku im. Poniatowskiego. Z okien tramwaju daje się oglądać żółty kobierzec na al. Wyszyńskiego zajmujący powierzchnię 800 m kw.

Krokusy w kolorach fioletowym, żółtym i białym posadzono też na ul. Zgierskiej na odcinku od ul. Adwokackiej do ul. Dolnej (powierzchnia 880 m kw.", na ul. Łagiewnickiej od ul. Warszawskiej do ul. Porzeczkowej (powierzchnia 650 m kw.), na rondzie Solidarności (powierzchnia 370 m kw.) oraz w parkach im. Piłsudskiego, im. Abramowskiego, przy ul. Hipotecznej, w zieleńcach przy ul. Lutomierskiej i Drewnowskiej oraz przy ul. Konstytucyjnej i Małachowskiego.

Także na łódzkich osiedlach na trawnikach między blokami daje się dostrzec krokusowe kobierce, które stały się ozdobą blokowisk dzięki ich mieszkańcom.

W parku im. Klepacza spod liści wyszły pierwsze cebulice.

W parku im. Klepacza w Łodzi zakwitły cebulice. Wkrótce w ty...

Zieleń miejska w Łodzi. Jeszcze więcej krokusów w mieście

Na tym nie koniec. W ramach zwycięskich projektów w tegorocznym budżecie obywatelskim krokusy będą sadzone w kolejnych miejscach.

Projekt "Tulipanowe Love" zakłada założenie kwietnej łąki z roślin cebulowych przy ul. Aleksandrowskiej od ul. Szczecińskiej do ul. Rydzowej. Oprócz krokusów będą tu kwitły tulipany i żonkile.

Ukwiecone i zadrzewione zostaną także miejsca na Kozinach. W rejonie ul. Drewnowskiej rośliny cebulowe - szafirki, cebulice syberyjskie i krokusy będą rosły przy także nowo posadzonych drzew - głogu pośredniego, kasztanowca czerwonego, magnolii pośredniej , paulowni omszonej, złotokapu pospolitego, derenia pagodowego, judaszowca kanadyjskiego.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany