Zgierzanka Roksana Zasina mistrzynią Europy!

(bbb)
Roksana Zasina
Roksana Zasina zapasy.org.pl
Zawodniczka Zgierskiego Towarzystwa Lekkoatletycznego Roksana Zasina ma się z czego cieszyć. Zdobyła w Tbilisi złoty medal zapaśniczych mistrzostw Europy w wadze 51 kg. W finale pokonała Rumunkę Esterę Dobre 2:1 (0:1, 1:0, 1:0).

W pierwszej walce zgierzanka pokonała Niemkę Eileen Friedrich 2:0 (2:0, 2:0). W ćwierćfinale wyeliminowała Francuzkę Isabelle Pascalle Ladeveze 2:1 (4:0, 0:2, 2:1), a w półfinale Rosjankę Jekatierinę Krasnową, wygrywając 2:0 (1:0, 1:0).
Warto przypomnieć, iż to już drugi krążek wywalczony przez biało-czerwonych w gruzińskim czempionacie.
We wtorek srebrny medal w stylu wolnym przypadł bowiem 24-letniemu Kamilowi Skaskiewiczowi (AKS Białogard) w kategorii 96 kg.
Klubowa koleżanka Zasiny, Anna Zwirydowska, w inauguracyjnym pojedynku w kategorii 59 kg przegrała z Bułgarką Mimi Nikołową Christową 0:2 (0:1, 0:1) i zajęła jedenaste miejsce wśród czternastu startujących.