Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Zgierzanie mają swój Street Workout

(KB)
Zakończono realizację kolejnego projektu zgierskiego budżetu obywatelskiego. Pod koniec minionego tygodnia wykonawca zamontował ostatnie urządzenia w Street Workout - miejskiej siłowni w parku. Teraz można się podciągać na drążkach, trenować ramiona i nogi, a nawet... tańczyć przy rurze do pole dance! Wszystko jest bezpłatne i dostępne całą dobę.

Nowa siłownia wygląda nietypowo, a to dlatego, że korzystając z poszczególnych sprzętów, trzeba używać ciężaru własnego ciała. Przed wejściem dobrze zapoznać się z instrukcją obsługi, która dokładnie opisuje każde urządzenie i zasady ćwiczenia na nim. Z siłowni może jednocześnie korzystać kilka osób. Dzieci powinny być pod opieką dorosłych. Workout będzie otwarty całą dobę. W pobliżu jest oświetlenie, więc z urządzeń będzie można korzystać także po zmierzchu. W wyposażeniu znalazły się m.in. dwie pionowe drabinki, drążki do podciągania, zawieszone na słupkach koła gimnastyczne, równoległe poręcze do pompek oraz poręcze gimnastyczne, skośna ławka z drabiną, a także pozioma drabinka typu „żmijka”.

Od najbliższego tygodnia mieszkańcy Zgierza będą mogli korzystać z nowej miejskiej siłowni Street Workout, której budowę właśnie ukończono. Urządzenia ustawiono we wschodniej części zgierskiego parku, w okolicy ul. Obrońców Pokoju. Realizacja inwestycji, łącznie z wybraniem wykonawcy, trwała miesiąc. Miała zakończyć się do 30 czerwca.

Nowa siłownia wygląda nietypowo, a to dlatego, że korzystając z poszczególnych sprzętów, trzeba używać ciężaru własnego ciała. Przed wejściem dobrze zapoznać się z instrukcją obsługi, która dokładnie opisuje każde urządzenie i zasady ćwiczenia na nim. Z siłowni może jednocześnie korzystać kilka osób. Dzieci powinny być pod opieką dorosłych.

Workout będzie otwarty całą dobę. W pobliżu jest oświetlenie, więc z urządzeń będzie można korzystać także po zmierzchu. W wyposażeniu znalazły się m.in. dwie pionowe drabinki, drążki do podciągania, zawieszone na słupkach koła gimnastyczne, równoległe poręcze do pompek oraz poręcze gimnastyczne, skośna ławka z drabiną, a także pozioma drabinka typu „żmijka”. Ciekawostką będzie ponad trzymetrowa rura, służąca do trenowania... pole dance, czyli tańca przy rurze.

Urządzenia z założenia są przeznaczone dla osób o wadze do 150 kilogramów. Teren, na którym zostały ustawione, musi być wyłożony przepuszczalną dla wody nawierzchnią amortyzującą.

Street Workout znalazł się w czołówce pomysłów zgłoszonych do zgierskiego budżetu obywatelskiego. Oddano naniego większość głosów. Czy odniesie sukces również w praktyce?

W zgierskim parku działa już jedna siłownia, niedaleko stawu. Wiosną do urządzeń nawet nikt nie podchodził, zainteresowanie nimi wzrosło niedawno. Czy mieszkańcy będą potrafili korzystać z nowej siłowni? No i czy sprzęt nie zostanie zniszczony? Czas pokaże.

Projekty do kolejnego budżet obywatelskiego trzeba było zgłaszać do 30 czerwca br. Wyniki, czyli te pomysły, które dostały największe poparcie,poznamy we wrześniu.

KIEDY PÓŁFINAŁ EURO 2016. KTO ZAGRA W PÓŁFINALE? KIEDY MECZE
MATURA 2016 WYNIKI, WYNIKI MATURA 2016 OKE WYNIKI
EURO 2016: KTO DZIŚ GRA? JAKIE MECZE DZISIAJ?
PROJEKT LADY KTO ODPADŁ Z PROJEKT LADY [DRUGI ODCINEK]

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

d
dobrze !

Swietna inicjatywa ! Uwazam ze "drazek" powinien byc na kazdej silowni pod chmurka. Koszt zaden a w treningu bardzo wazny

a
auć uć

w Łodzi pewnie jeszcze wieksze ale maja samozachwyt bo to uć

P
PO

W Zgierzu jest bardzo duże bezrobocie, ale za to mają Street Workout

B
Badziewiak

Ja to bym te dziewczynki figurowe pooglądał, jak tańczą na rurze.

Dodaj ogłoszenie