Zgierz szykuje się na inwazję dzików!

(JAZ)
Każdy może otrzymać odstraszacz bezpłatnie.
Każdy może otrzymać odstraszacz bezpłatnie.
Zgierz jest pierwszym miastem w Polsce, które kupiło specjalne zestawy zwane odstraszaczami dzików. Działają one na zmysł powonienia, który u dzików jest bardzo wrażliwy. Dziki nie znoszą zapachu zawartej w odstraszaczu substancji i trzymają się z daleka od miejsca, gdzie ją wyczuwają. Nie jest ona szkodliwa dla ludzi, nie szkodzi także roślinom, a wręcz im służy...

- Mamy dwa rodzaje preparatów, łącznie zakupiliśmy ich 160 sztuk - mówi Dariusz Bereżewski, komendant straży miejskiej w Zgierzu. - Jeden to granulat, który możemy wysypać przed bramą lub wzdłuż ogrodzenia. Jest odporny na warunki meteorologiczne i działa do 6 tygodni. Drugi to coś w rodzaju wbijanej w ziemię racy, która jednak po odpaleniu nie wybucha, ale wydziela nieprzyjemny dla dzików zapach. Służy do odstraszania watah tych zwierząt, podchodzących pod domostwa. Odstraszacze są dostępne nieodpłatnie w naszej komendzie.

Dziki to od lat wielki problem dla zgierzan. Sąsiedztwo Lasu Łagiewnickiego i Lasu Krogulec sprawia, że zwierzaki te wiosną masowo pojawiają się na ulicach, a nawet w ogrodach.

Przepis na pyszne faworki
Przepis na kruche chrusty
UCHO PREZESA 5. ODCINEK KTO ODWIEDZIŁ PREZESA W 5. ODCINKU?

[ZOBACZ FILM Pogoda na niedzielę 29.01 (x.news/TVN Meteo)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Pogoda na niedzielę 29.01 (x.news/TVN Meteo)