Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 16godz.
  • 42min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Zgierz: Policjanci przekazali prawie 4 tysiące litrów alkoholu szpitalowi [Zdjęcia]

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Zabezpieczony w nielegalnej wytwórni spirytus zamiast do utylizacji trafił do szpitala. Musiała się na to zgodzić skarbówka.

Pomysł pojawił się w głowach policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. Wiedzieli oni, że w policyjnym magazynie znajduje się spora ilość zarekwirowanego podczas jednej z operacji wymierzonych w nielegalną produkcję alkoholu, który zostanie niebawem zutylizowany. Policjanci doszli do wniosku, że może on zostać wykorzystany w szczytnym celu, a dokładniej do dezynfekcji pomieszczeń, sprzętu i wyposażenia szpitala.

Alkoholu było dokładnie 3659 litrów, ale aby go przekazać potrzebna była zgoda przełożonych oraz Urzędu Skarbowego w Zgierzu. Na szczęście nie było z tym problemu, bo każdy rozumie nadzwyczajną sytuację, jaką stwarza epidemia koronawirusa. Policjanci w swojej codzienności nieraz narażają się i poświęcają dla dobra innych, podobnie jak służba zdrowia. Dlatego wiedzą jak każde, nawet najmniejsze wsparcie jest cenne.

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie