Zgierz: narasta niepokój związany z koronawirusem

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Mieszkańcy wciąż boją się zmiany przeznaczenia zgierskiego szpitala.

Koronawirus Łódź i region: raport specjalny - najnowsze informacje z Łodzi i regionu
W powiecie zgierskim narasta niepokój związany z rosnącą liczbą zdiagnozowanych przypadków koronawirusa. Według informacji podanych wczoraj przez Powiatową Stację Sanitarno -Epidemiologiczną takich przypadków zanotowano pięć – trzy w samym Zgierzu i dwa w gminie Aleksandrów Łódzki. Osoby zarażone zostały odizolowane, natomiast osoby które mogły mieć z nimi styczność w ostatnim czasie poddano kwarantannie domowej, szpitalnej lub nadzorowi epidemiologicznemu.

Wczoraj liczba osób poddanych kwarantannie domowej w powiecie zgierskim wynosiła 246, dwie osoby były objęte kwarantanną szpitalną, a 283 pozostawały pod nadzorem sanitarnym. To duża liczba jak na jeden powiat, ale wszelkie dane wskazują, ze w najbliższych dniach można spodziewać się dalszego wzrostu liczby osób zakażonych wirusem Covid-19 oraz poddanych obostrzeniom sanitarnym i kwarantannie.

Dodatkowym powodem do niepokoju mieszkańców Zgierza jest fakt, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu został przekształcony w placówkę zakaźną, która od wczoraj przyjmuje tylko pacjentów zakażonych lub podejrzewanych o zakażenie koronawirusem. Aby zrobić dla nich miejsce, wypisano do domów w lżejszych przypadkach lub przewieziono do innych szpitali w przypadkach niepozwalających na leczenie ambulatoryjne, blisko pół tysiąca pacjentów. Szpital w Zgierzu powoli zapełnia się pacjentami z koronawirusem, którzy są tutaj leczeni nie tylko zakaźnie, ale również pod względem innych chorób towarzyszących.

Ministerstwo Zdrowia uspokaja mieszkańców Zgierza i innych miast, w których uruchomiono takie szpitale specjalnego przeznaczenia, ze ich funkcjonowanie nie stanowi żadnego zagrożenia dla osób zdrowych. Pacjenci są odizolowani od świata zewnętrznego, zabezpieczony przed ewentualnym zakażeniem lub przenoszeniem wirusów jest także personel medyczny. Niezależnie od tego, władze Zgierza wprowadziły daleko idące środki ostrożności – zamknięto miejskie instytucje publiczne, targowiska, urzędy miejskie i powiatowe, a w środkach komunikacji miejskiej wydzielono specjalne strefy chroniące prowadzących przez kontaktem z pasażerami, prowadzone są też codzienne dezynfekcje.

iPolitycznie - w jakim momencie w relacji polsko-ukraińskich jesteśmy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Tak wydzielona strefa dla kierowcy tylko kabin nie mamy co do dezynfekcji to wala chlorem gdzie się da i wyjazd w smrodzie na miasto

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie