MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zgierskie szkoły zostaną otwarte, ale nie dla każdego ucznia

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Od poniedziałku - 25 maja do szkół powróciły zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Prezydent Miasta Zgierza w uzgodnieniu z dyrektorami podjął decyzję o przywróceniu od dnia 25 maja br. w zgierskich szkołach podstawowych zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III. Będzie także możliwość organizowania konsultacji indywidualnych lub w małych grupach z nauczycielami na terenie szkoły dla uczniów klas VIII oraz maturzystów - z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty lub egzaminem dojrzałości. Powróci możliwość korzystania z biblioteki szkolnej, zajęć rewalidacyjnych, rewalidacyjno-wychowawczych i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Zgłoszenie zamiaru skorzystania z konsultacji (uczniowie klas ósmych i maturzyści) lub zajęć rewalidacyjnych, poprzedzone zostaje kontaktem z nauczycielami placówki w celu ustalenia terminu ich realizacji.

Ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczenia liczebności grup przedszkolnych oraz w oddziałach I-III szkół podstawowych w pierwszej kolejności z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych mogą skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi MEN, pierwszeństwo w zakresie zapewnienia opieki przysługuje dzieciom pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje dyrektor placówki na podstawie wypełnionego i odpisanego oświadczenia (zgodnego ze wzorem obowiązującym w placówce), przesłanego na adres e-mail placówki lub w inny sposób uzgodniony z dyrektorem.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany