Zgierski szpital z certyfikatem i nowoczesnym SOR-em

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu jako piąta placówka, której organem założycielskim jest Samorząd Województwa Łódzkiego, uzyskał certyfikat akredytacyjny wydany przez Ministerstwo Zdrowia. W zgierskim szpitalu gościł wiceministra zdrowia Janusz Cieszyński, który przekazał certyfikat na ręce Grzegorza Schreibera – marszałka województwa łódzkiego oraz Agnieszki Jóźwik – dyrektora WSS.

–Akredytacja przyznana przez Ministra Zdrowia stanowi świadectwo wysokiego poziomu funkcjonowania oraz jakości udzielanych przez nasz szpital świadczeń zdrowotnych – mówi Agnieszka Jóźwik. – To dowód, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu dokłada wszelkiej staranności, aby usługi dostarczane pacjentom były najwyższej jakości – bezpieczne i skuteczne. Akredytacja jest punktowana na poziomie jakościowym przez NFZ, co oznacza większy ryczałt dla szpitala.

Wiceminister zdrowia wraz z marszałkiem wizytowali także już działający, zmodernizowany Szpitalny Oddział Ratunkowy, który jest jednym z największych tego typu oddziałów w województwie łódzkim. Przyjmuje się tutaj ponad 30 tysięcy pacjentów rocznie, a koszt funkcjonowania tylko tego oddziału to 9 milionów złotych w skali roku. Oddział przeszedł gruntowna modernizację, zwiększono jego powierzchnię o ponad 300 metrów kw., został także wyposażony w nowy sprzęt. Dobudowano m.in. windę, system telemedyczny do przesyłania danych, pojawiła się również poczta pneumatyczna, osobny pokój do rejestracji pacjentów, którzy zgłaszają się na planowe przyjęcia i osobny dla tych którzy przyjeżdżają karetkami w poważnym stanie i wymagają szybkiej pomocy.

– Zmodernizowany SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu jest naszą dumą – mówi dyrektor Agnieszka Jóźwik. – To zupełnie inny oddział, niż był dotąd. Przebudowa SOR wraz z zakupem nowego wyposażenia kosztowała ponad 8 mln zł.

Dwa lata w kolejce do lekarza

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Potwierdzam nowoczesny sor A śmierdzi

G
Gość

Przy usg śmierdzi szambem i przy sorze też.Moze tym niech się dyrekcja zajmnie A nie lekarze pracują w smrodzie .

Dodaj ogłoszenie