Zerowy PIT dla młodych. Ale samorządy stracą... - zerowy PIT a budżet Łodzi

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski

Wideo

Zobacz galerię (4 zdjęcia)
Wprowadzenie przez rząd zerowej stawki PIT dla osób do 26. roku życia, odbędzie się kosztem budżetów samorządów. Bowiem niższe wpływy z PIT to także niższe wpływy do kas miast i gmin. Tak uważają miejscy radni SLD i Nowoczesnej.

– Dla Łodzi w tym roku będzie to strata w wysokości ponad 10 mln zł , a co najmniej 24 mln zł w 2020 r. – ostrzegają Małgorzata Moskwa-Wodnicka, przewodnicząca klubu radnych SLD i Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. – Program jest dobry, ale PiS powinien zrekompensować te stratę samorządom.

Przewodniczący Gołaszew­ski uważa, że z powodu spadku przychodów z PIT w przyszłym roku, około jedna trzecia gmin może nie być w stanie przyjąć uchwały budżetowej.

– PiS okrada Łódź, okrada mieszkańców. Te niższe wpływy to inwestycje, których nie będzie. Zabraknie środków na remonty szkół, przychodni lekarskich, chodników, budowę placów zabaw, parków kieszonkowych – mówi Marcin Gołaszewski.

Marcin Gołaszewski przekonuje, że dochody mniejsze o 34 mln zł oznaczają np. brak 100 nowych placów zabaw.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie