Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zeroemisyjny gmach wydziału środowiska Politechniki Łódzkiej - nowoczesny i ekologiczny

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Zeroemisyjność, nowoczesność, ekologia - Politechnika Łódzka właśnie oddaje do użytku po kompleksowej przebudowie budynek A7, który znajduje się w kampusie A.
Zeroemisyjność, nowoczesność, ekologia - Politechnika Łódzka właśnie oddaje do użytku po kompleksowej przebudowie budynek A7, który znajduje się w kampusie A. Grzegorz Gałasiński
Zeroemisyjność, nowoczesność, ekologia - Politechnika Łódzka właśnie oddaje do użytku po kompleksowej przebudowie budynek, który znajduje się w kampusie A. Jest to hala Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.

Hala Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej powstała w latach 60. ub.w.. Po remoncie i przebudowie jest dziś nowoczesna i ekologiczna.

Politechnika Łódzka właśnie oddaje do użytku nowoczesny i ekologiczny budynek, który znajduje się w kampusie A. Uroczyste otwarcie - w środę 8 listopada 2023.
Kompleksowy remont dotychczasowej hali Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska pochodzącej z lat 60. ubiegłego wieku został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

- Zakończyliśmy inwestycję, która całkowicie zmieniła budynek A7. Z emitera ciepła stał się on praktycznie zeroemisyjny – mówi rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik. – Odpowiednie ocieplenie, nowoczesne systemy wentylacyjne pozwalające odzyskać ciepło oraz systemy monitorujące i zarządzające energią, wodooszczędna armatura, energooszczędne oświetlenie i fotowoltaika, to tylko kilka elementów ogromnego zakresu prac, jakie zostały tu wykonane. Wartością dodaną podjętych działań jest ograniczanie emisji szkodliwych substancji i pyłów. Budynek zyskał także nowy układ pomieszczeń, z głównym naciskiem na funkcje laboratoryjne. Będzie służył prowadzeniu kształcenia i badań.

W wyremontowanym budynku znajdą się laboratoria oraz sale dydaktyczne Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Ważną część oddawanej przestrzeni zajmie Centrum Projektowania Uniwersalnego, stworzone w ramach projektu „Dostępna Politechnika Łódzka”.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Przebudowa i kompleksowa modernizacja energetyczna budynków Politechniki Łódzkiej na potrzeby przedszkola i żłobka dla dzieci studentów i pracowników uczelni (A14) oraz na potrzeby edukacyjne i naukowe studentów i kadry naukowej uczelni (A7)”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności. Przedszkole i żłobek już działają, a od teraz rozpocznie się także korzystanie z nowej przestrzeni budynku A7.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany