Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zenon Martyniuk nie pasuje do uniwersyteckiej auli. Co się stało?

Jan Hofman
Jan Hofman
Zastanawiali się kiedyś Państwo, czym jest solidarność zawodowa, wspieranie artystycznych poczynań, czy szeroko pojęta lojalność środowiska?

Zenek Martyniuk

Mogłoby się wydawać, że w obecnych czasach to największy skarb, bo serdeczne stosunki oparte na wzajemnej życzliwości są czymś wyjątkowym, czymś na wagę złota, by nie powiedzieć niezwykle rzadko spotykanym zachowaniem. Tak, właśnie!
Mawia się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Ale jak rozpoznać prawdziwego przyjaciela w celebryckiej codzienności? Jak odróżnić go i wyłowić w tłumie znajomych, którzy otaczają nas każdego dnia?

Wydaje się, że w naszym show-biznesie, niezależnie od osobowych konfiguracji, nie warto tracić czasu na szukanie odpowiedzi dla takiego retorycznego pytania. Tam gdzie jest kasa, przyjaźni i zrozumienia nie ma.

Zenon Martyniuk, gwiazda disco polo, ma zaśpiewać na... Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tymczasem lokalni muzycy nie są zachwyceni pomysłem akademii. Ba, uważają to za obrazoburcze działanie władz uczelni.
Dlaczego? Mówi jeden z poznańskich artystów:

- Aula UAM jest budynkiem Akademii Królewskiej, gdzie nawet w trakcie zaborów Polacy mogli studiować. To jest uniwersytet - sala, w której odbywa się jeden z najważniejszych konkursów skrzypcowych. Tu immatrykuluje się studentów, wręcza doktoraty, przyjmuje prezydentów i Güntera Grassa. Rola kulturotwórcza tego miejsca jest nie do opisania. Koncert disco polo w tym miejscu jest po prostu niedorzeczny!

Głos o gustach się nie dyskutuje

- Uniwersytet stara się wyjść naprzeciw potrzebom społecznym w tej kwestii. O gustach się nie dyskutuje. Czy to aprobujemy, czy nie, disco polo istnieje w przestrzeni publicznej - przekonuje przedstawicielka UAM.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany