Zemsta w ogrodach działkowych!

Krzysztof Zając
Tak wyglądała zdewastowana elewacja altanki pani prezes.
Tak wyglądała zdewastowana elewacja altanki pani prezes. Krzysztof Zając
W przededniu uroczystych obchodów Dnia Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Księży Młyn” ktoś nocą zdewastował elewację altany pani prezes działek, malując na niej sprejem szpetne wyzwiska.

Konflikt o rachunki za prąd doprowadził na działkach do drastycznych wybryków.

- Byłam wstrząśnięta. Zawiadomiłam policję, założyłam też od razu na działce monitoring, bo nawet jeśli ktoś ma do mnie jakiekolwiek zastrzeżenia, powinien powiedzieć mi to wprost, a nie niszczyć domku - opowiada pani Maria (pani prezes prosi, by nie ujawniać jej nazwiska, by nie ułatwiać kolejnych aktów agresji).

Taka skandaliczna napaść spowodowana została tym, że zarząd ogrodu zaczął ścigać działkowców za zaległości w opłatach za prąd, a kto w terminie nie zapłacił, miał wyłączaną energię.

Dla działkowców, uważających się za zastraszanych przez zarząd, były to niedopuszczalne praktyki.

Ktoś zdewastował altanę pani prezes ROD „Księży Młyn” To zemsta za to, że zarząd grozi odcięciem prądu, gdy ktoś zalega z opłatami za energię elektryczną.

Wśród oburzonych był m.in. Waldemar Teda, który takimi wezwaniami do płacenia pod groźbą odłączenia prądu czuł się bezprawnie szantażowany.

- Nie mam dostępu do licznika, żadnej umowy z zarządem działek na sprzedaż prądu nie zawierałem, a na takie straszenie mają tylko własną uchwałę - opowiada.

Pani prezes uważa, że takie działania zarządu są w pełni uzasadnione.

- To największy ogród w Łodzi. Są tu 902 działki. Osiemdziesiąt procent działkowców nie wnosi opłat w terminie, a rachunki trzeba płacić na bieżąco. Kilku użytkowników działek musieliśmy pozwać do sądu za zaległości, a rekordzista jest winien za prąd już około 5 tysięcy złotych - tłumaczy pani Maria. - Jeżeli nie zapłacimy za energię w terminie, to PGE odetnie prąd na całych działkach. Dopiero wówczas byłby skandal i protesty. A odcinanie prądu konkretnym dłużnikom jest nie tylko mniejszym złem, ale zgodne z uchwałą walnego zebrania działkowców, ale także z uchwałą Rady Krajowej.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Byli agresywni, obrażali obsługę i pobili policjantów. Oficerowie WP pożegnają się z mundurem (autor x.news/TVN24)