Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zęby bolą nas często z... zimna. Niskie temperatury zwykle wpływają na nasze samopoczucie

(jed)
Osłabienie organizmu podczas zimy spowodowane niewielką ilością słońca, mniejszą dawką witamin oraz znacznym spadkiem ruchu, może przyczynić się nie tylko do pogorszenia kondycji organizmu czy przeziębienia, ale również sprawić, że nagle poczujemy przeszywający ból zębów.

Każda część ciała, aby właściwie funkcjonować, potrzebuje odpowiednich warunków i budulców. Również zęby wymagają odpowiedniej profilaktyki podczas chłodnych dni.

Kontakt zębów z bardzo zimnym powietrzem i wiatrem powoduje wiele szkód. Zmiana temperatury prowadzi do naprzemiennego rozszerzania się i kurczenia zębów, co powoduje - na skutek szoku termicznego - mikropęknięcia na powierzchni zębów. Wdychanie zimnego powietrza może także powodować ból z powodu istniejących już ubytków w zębie, a nawet sygnalizować bruksizm, czyli zgrzytanie zębami podczas snu. Dodatkowo nadwrażliwość szyjek zębowych spowodowana obniżeniem dziąsła na przykład w skutek zapalenia, kamienia lub osadu, sprawia że osłonięty korzeń reaguje na każdą zmianę temperatury zwłaszcza spowodowaną wdychaniem mroźnego powietrza. Czujemy wówczas silny ból.

Pogoda na poniedziałek:

PODATEK OD MIŁOŚCI ONLINE
OSTATKI 2018. KIEDY KONIEC KARNAWAŁU 2018?
KIEDY JEST TŁUSTY CZWARTEK W 2018
Faworki - szybki i prosty przepis

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany