Zdalne liczniki energii. Niepotrzebni inkasenci stracą pracę?

(IZJ)
Liczniki zdalnego odczytu to końcówki bardzo zaawansowanego systemu pomiarowego. Zastąpią inkasenta, zmienią rozliczenia.
Liczniki zdalnego odczytu to końcówki bardzo zaawansowanego systemu pomiarowego. Zastąpią inkasenta, zmienią rozliczenia. PGE dystrybucja
Około 26 tysięcy odbiorców prądu z łódzkiej Retkini czeka wymiana tradycyjnych liczników energii elektrycznej na nowoczesne mierniki zdalnego odczytu. To pilotażowy projekt PGE Dystrybucja, który wpisuje się w zalecenia Unii Europejskiej nakładające na państwa członkowskie obowiązkową wymianę urządzeń pomiarowych do 2020 roku. Montaż właśnie się rozpoczyna, potrwa do końca roku. Łódź oraz Augustow są jedynymi miastami w Polsce, w którym projekt ten jest realizowany.

Ultranowoczesny system pomiarowy, zwany AMI (od od ang. Advanced Metering Infrastructure) jest zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem, które umożliwi nie tylko odczyty wskazań licznika bez wizyt inkasenta. Użytkownikowi pozwoli również na wgląd do szczegółowych danych o jego własnym wykorzystaniu energii (bieżącym zużyciu, poborze mocy, zanikach napięcia i in.), dzięki czemu da się np. zmienić taryfę na oszczędniejszą.

Jedną z najbardziej istotnych korzyści dla posiadaczy zdalnych liczników będzie też możliwość rozliczania się za faktycznie wykorzystaną energię, a nie - jak obecnie - według szacunkowych prognoz.

PGE zaręcza, że wymiana liczników nie będzie kłopotliwa. Montaż jest bezpłatny, instalacja trwa około 20 minut i kończy się wręczeniem dokumentu z danymi starego i nowego urządzenia.

Olimpiada w Rio. Kiedy grają Polacy. Harmonogram
Jaka jest średnia długość penisa
KRÓTKIE ŻYCZENIA NA URODZINY
ŻYCZENIA NA ŚLUB. WIERSZYKI ŚLUBNE [ŚMIESZNE, KRÓTKIE]
SKARPETKI ZŁUSZCZAJĄCE [GDZIE KUPIĆ, CENA, OPINIE]
Przegląd samochodu CENA
Ile można mieć promili? Kary za nietrzeźwość za kierownicą
RIO 2016 SIATKÓWKA: POLSKA EGIPT GODZINA O KTÓREJ POLSCY SIATKARZE GRAJĄ Z EGIPTEM
Waloryzacja emerytur 2016. Dodatki do emerytur w 2016 roku
[ZOBACZ TEŻ FILM - Nowe programy Magdy Gessler (autor x.news/Agencja TVN)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - Nowe programy Magdy Gessler (autor x.news/Agencja TVN)