Zbigniew Ziobro straci mandat posła?

AIP
Czy Zbigniew Ziobro nie może łączyć funkcji prokuratora generalnego z wykonywanym mandatem posła? Tak podał portal natemat.pl. Informacje te stanowczo dementuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

W związku z publikacją artykułu w portalu naTemat.pl rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości i świętokrzyskiego posła Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro wniósł o pilne zamieszczenie sprostowania nieprawdziwych informacji, które znalazły się w publikacji.

Doniesienia portalu dementuje także dyrektor biura poselsko-senatorskiego Zbigniewa Ziobro i Jacka Włosowicza w Kielcach Mariusz Gosek. - Poseł ziemi świętokrzyskiej Zbigniew Ziobro, co wprost wynika z przepisów prawa, w szczególności ustawy Prawo o Prokuraturze, może łączyć funkcję Prokuratora Generalnego z wykonywanym mandatem Posła na Sejm RP. Prawo o prokuraturze wyraźnie rozróżnia stanowisko prokuratora od funkcji Prokuratora Generalnego, który nie jest prokuratorem w rozumieniu tej ustawy.

Prokurator Generalny jest naczelnym organem prokuratury, a urząd Prokuratora Generalnego sprawuje Minister Sprawiedliwości. Na powyższe wskazuje również fakt, iż ustawa nie wymaga, aby Prokurator Generalny spełniał wszystkie warunki powołania na stanowisko prokuratora. Również z pozostałych regulacji Prawa o prokuraturze nie wynika zakaz łączenia urzędu Prokuratora Generalnego z mandatem posła – wyjaśnia Mariusz Gosek. - Jednocześnie chciałbym podkreślić fakt na ogromnej ilości spraw, z jakimi mieszkańcy świętokrzyskiego zwracają się do kieleckiego biura poselsko - senatorskiego Zbigniewa Ziobro i Jacka Włosowicza. Dodam tylko, że od 12 listopada (data rozpoczęcia pracy biura) podjętych zostało 119 pisemnych interwencji w sprawach mieszkańców naszego regionu – podkreśla Mariusz Gosek.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

w
wudun

Raczej wszelkie newsy tego portalu traktowałbym z przymrużeniem oka

i
inny

Prawo to prawoo

B
Beczka Tolka

Jest dyplomatą, ale nie jest dyplomatą

n
nikt

Masło maślane. Jest prokuratorem ale nie jest prokuratorem.

Dodaj ogłoszenie