Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zbigniew Boniek o żonie, i o kasie w ekstraklasie

p
Prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że pierwszy raz od dnia ślubu przychodzi mu spędzać trzy tygodnie w zamknięciu… z żoną.

Jak widać, w czasach kwarantanny można dokonać niejednego, wyjątkowego odkrycia. Od 44 lat po ślubie, po raz pierwszy jestem w domu z żoną przez 3 tygodnie.... widzę, że nawet porządna kobita napisał.

Boniek codziennie trzy cztery godziny spędza w związku. Pracuje w swoim biurze unikając bezpośrednich kontaktów z wąskim gronem pracowników. PZPN nie śpi. Stara się trzymać rękę na pulsie bieżących wydarzeń.

Ekstraklasa SA, w imieniu 16 klubów uczestniczących w najwyższej klasie rozgrywkowej, zwróciła się do PZPN o pilne przyjęcie przez zarząd związku uchwały w sprawie zasad zmniejszenia wynagrodzeń zawodników, analogicznej do rozwiązań przyjętych przez radę nadzorczą Ekstraklasy SA w dniu 27 marca 2020 roku.

Zgodnie z zapisami uchwały rady nadzorczej ekstraklasy, kluby zgodnie ustaliły zasady obniżenia wynagrodzeń piłkarzy o 50 procent, jednak do kwot nie niższych niż 10 tys. zł brutto w przypadku umów o pracę lub umów cywilnoprawnych dla zawodników nieprowadzących działalności gospodarczej oraz do 10 tys. zł netto dla piłkarzy rozliczających się z klubami na podstawie faktury VAT. Obniżki te miałyby obowiązywać od 14 marca do minimum pierwszego meczu ligowego w ekstraklasie rozgrywanego jako impreza masowa z udziałem publiczności.
- Monitoruję sytuację. Rozmawiałem na ten temat już kilka razy, zarówno z UEFA, jak z FIFA na temat tych uregulowań. Na dzień dzisiejszy nie ma od nich żadnych wytycznych. W związku z tym pośpiech jest niewskazany. My jako PZPN nie możemy takiej uchwały przyjąć. Jeżeli będą ustalenia w tej sprawie z FIFA i UEFA, to wtedy pochylimy się nad tematem - powiedział Interii prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.
- Natomiast w sprawie obniżki zarobków każdy klub może negocjować ze swoimi zawodnikami i kluby o tym wiedzą - dodał.

Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/news-ekstraklasa-zada-od-pzpn-u-zmiany-prawa-jest-reakcja-bonka,nId,4413687#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

od 12 lat
Wideo

92. Derby Rzeszowa: Stal pokonuje Resovię 2:0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany