Zbieram makulaturę, chronię lasy. Konkurs dla uczniów

(JED)
Już po raz czwarty zapraszamy przedszkolaków, uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie ekologicznym. Wystarczy zbierać makulaturę, żeby wygrać atrakcyjne nagrody. Akcja pod hasłem „Zbieram makulaturę, ratuję lasy” jest organizowana od czterech lat przez redakcje „Expressu Ilustrowanego” i „Dziennika Łódzkiego” i cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Każde 60 kilogramów starych gazet pozwala na wyprodukowanie takiej ilości papieru, jaka powstałaby z jednego drzewa. Łatwo więc policzyć, że im więcej się jej zbierze, tym mniej wycinki drzew.

Żeby zebrać najwięcej makulatury, należy w przedsięwzięcie zaangażować jak najwięcej uczniów, ponieważ liczy się wynik całej szkoły. Koniec akcji nastąpi
27 listopada tego roku.
Kto może wziąć udział w konkursie?
W konkursie mogą brać udział przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne znajdujące się w Łodzi i na terenie aglomeracji łódzkiej. W terminie
do 30 października 2015 roku trzeba zadeklarować chęć uczestnictwa w akcji w Biurze Prenumeraty „Expressu Ilustrowanego” i „Dziennika Łódzkiego”. Można to zrobić na trzy sposoby. Telefonicznie pod numerem: 42 66 59 360 lub 42 66 59 363, osobiści pod adresem: Łódź, ul. Skorupki 17/19 lub e-mailowo na adres prenumerataplus@express.lodz.pl lub prenumerataplus@dziennik.lodz.pl.
W dniach od 2 listopada do 27 listopada 2015 roku do szkół przyjadą przedstawiciele organizatora i odbiorą paczki z makulaturą.
Dla kogo nagrody?
Zwycięzcami konkursu będą trzy szkoły, które w czasie trwania akcji zbiorą największą ilość makulatury. Nagrodami głównymi, przekazanymi przez organizatora w konkursie, będą bony na zakup sprzętu RTV fundowane przez firmę W&W:
- za 1. miejsce bon o wartości 2000 zł
- za 2. miejsce bon o wartości 1500 zł
- za 3. miejsce bon o wartości 1000 zł
Do tego dla pięciu szkół (klasa), która uzbiera największą liczbę makulatury otrzyma bony do Ikei o wartości 100 zł i uczestniczyć będzie w seansie filmowym w kinie Helios.

Ponadto dla siedmiu kolejnych szkół (klasa), która uzbiera największą liczbę makulatury uczestniczyć będzie w seansie filmowym w kinie Helios.

Kolejne dwie szkoły (klasa), która uzbiera największą liczbę makulatury otrzyma zaproszenia do Dino Parku w Kołacinku.
Ponadto nagroda gwarantowana dla każdego z uczestników konkursu to miesięczna prenumerata „Dziennika Łódzkiego” lub „Expressu Ilustrowanego”, po jednym tytule za każde 100 kilogramów zebranej makulatury. Zapraszamy do udziału!
REGULAMIN NA NASTĘPNEJ STRONIE
Regulamin konkursu „ZBIERAM MAKULATURĘ, RATUJĘ LASY”

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Organizator konkursu
Organizatorem konkursu o nazwie „ZBIERAM MAKULATURĘ, RATUJĘ LASY” jest
Polska Press Sp. z o.o. 02-672 Warszawa, ul Domaniewska 45
Oddział w Łodzi
90-532 Łódź, ul. Ks. hm. Ignacego Skorupki 17/19,
Wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000002408 zwany dalej Organizatorem.
2. Cel i charakter konkursu
Konkurs ma charakter proekologiczny, a jego celem jest zbiórka makulatury ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i przedszkoli oraz wyłonienie zwycięzcy.

3. Podmioty, które mogą brać udział w konkursie
W konkursie mogą brać udział szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz przedszkola znajdujące się na terenie aglomeracji łódzkiej, które w terminie do 30 października 2015r. zgłoszą chęć uczestnictwa w konkursie do Biura Prenumeraty Organizatora. Zgłoszeń można dokonywać osobiście, telefonicznie lub mailowo.

4. Miejsce udostępnienia regulaminu
Niniejszy regulamin będzie udostępniony w siedzibie Organizatora w Łodzi, ul. Ks. hm. Ignacego Skorupki 17/19, na stronie internetowej www.dzienniklodzki.pl oraz www.expressilustrowany.pl .

5. Czas trwania konkursu
Konkurs rozpoczyna się 1 października 2015r , a kończy 27 listopada 2015r. Każda zgłoszona szkoła ma równy miesiąc na zbieranie makulatury od daty zgłoszenia się do konkursu.

6. Zasięg terytorialny
Konkurs prowadzony jest na terenie aglomeracji łódzkiej.

II. PRZEDMIOT KONKURSU ORAZ ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD
1. Adresat konkursu
Konkurs jest adresowany do wszystkich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli na terenie aglomeracji łódzkiej, które w wyżej wymienionym terminie i na warunkach określonych w niniejszym regulaminie zgłoszą swój udział w akcji.

2. Warunki niezbędne do przystąpienia do konkursu
Wyrażenie woli przystąpienia do konkursu na podstawie zgłoszenia telefonicznego pod nr: 42 66 59 360 lub 42 66 59 363, osobistego pod adresem: Łódź, ul. Skorupki 17/19 lub mailowego na adres a.szymajda@dziennik.lodz.pl lub t.pietraszewski@dziennik.lodz.pl

3. Zwycięzca konkursu i nagrody
Zwycięzcami konkursu będą 3 szkoły, które w czasie trwania akcji zbiorą największą ilość makulatury.

Nagrodami głównymi przekazanymi przez Organizatora w konkursie będą bony na zakup sprzętu RTV:
- za 1 miejsce bon o wartości 2000 zł
- za 2 miejsce bon o wartości 1500 zł
- za 3 miejsce bon o wartości 1000 zł

Ponadto dla 5 szkół – klasa (25 osób) która uzbiera największą liczbę makulatury otrzyma bony do Ikei o wartości 100 zł i uczestniczyć będzie w seansie filmowym w kinie Helios.
Dla 7 kolejnych szkół – klasa (25 osób) która uzbiera największą liczbę makulatury uczestniczyć będzie w seansie filmowym w kinie Helios.
Kolejne 2 szkoły – klasa (25 osób) która uzbiera największą liczbę makulatury otrzyma zaproszenia do Dino Parku w Kołacinku.

Dla kolejnych klas przewidywane są bezpłatne wycieczki do sponsorów akcji. Ilość dodatkowych wycieczek podana będzie przed rozpoczęciem zbiórki.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe podczas udziału zwycięskich klas i ich opiekunów przy realizacji nagród od sponsorów akcji.

Każdy z uczestników konkursu otrzyma miesięczną prenumeratę Dziennika Łódzkiego i/lub Expressu Ilustrowanego w proporcji
- 1 tytuł na jeden miesiąc za każde 100 kg makulatury

4. Wybór zwycięzców
Wybór szkół, które zrealizowały zbiórkę największej ilości makulatury odbędzie się na podstawie protokołów odbioru makulatury sporządzonych przez Organizatora w okresie objętym promocją. Zbiórka makulatury ze szkół odbędzie się w dniach 2 listopada 2015r. do 27 listopada 2015 r.

5. Zasady odbioru makulatury
- zbieramy makulaturę gazetową szarą i kolorową, wyłączając z tego tekturę i kartony
- makulatura musi być zapakowana w paczki lub powiązana w taki sposób, aby była zdatna do zabrania.
- makulatury „luźnej”, nie spakowanej Organizator nie odbiera
- tektury i kartonów Organizator nie odbiera
- makulatura zostanie odebrana w terminie ustalonym wspólnie przez Organizatora oraz szkołę biorącą udział w akcji.

III. OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU I WYDANIE NAGRÓD
1. Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o przyznaniu im nagrody przez przedstawiciela Organizatora.
2. Nagrody i zaproszenia będą wydawane za potwierdzeniem odbioru przez osoby upoważnione do dokonania tej czynności.
3. Nie jest możliwe odstąpienie nagrody osobom trzecim ani wypłata nagrody w formie pieniężnej.

IV. PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
Podane przez uczestnika dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, 02-672 Warszawa, działającą jako administrator danych osobowych, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców  prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002408 z kapitałem zakładowym w wysokości 42.000.000,00 PLN, NIP 522-01-03-609 dla celów organizacji i przeprowadzenia Imprezy, wyłonienia i powiadomienia ewentualnych zwycięzców oraz przekazania ewentualnych nagród, w szeroko pojętych celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług Polska Press Sp. z o.o., a także w celach statystycznych, analitycznych oraz nawiązywania kontaktu z właścicielem danych. Podanie danych jest dobrowolne jednak konieczne do wzięcia udziału w Imprezie.

IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Niniejszy regulamin jest jedynym obowiązującym dokumentem określającym zasady konkursu „ZBIERAM MAKULATURĘ, RATUJĘ LASY”.
2. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku/zdjęcia z zajęć dzieci w firmach, które fundują zaproszenia oraz Organizatora konkursu oraz Partnerów.
3. Na adres k.szporak@dziennik.lodz.pl szkoły mogą przesyłać zdjęcia grupowe klas podczas zbiórki makulatury, które będą publikowane w serwisach internetowych www.expressilustrowany.pl i www.dzienniklodzki.pl zgodnie z rankingiem uratowanych drzew.
4. Reklamacje dotyczące Konkursu mogą być składane wraz z uzasadnieniem na adres Polska Press Sp. z o.o. Oddział w Łodzi, ul. Ks. I. Skorupki 17/19, 90-532 Łódź w terminie 14 dni od dnia zakończenia Konkursu (o terminie złożenia reklamacji decyduje data stempla pocztowego). Reklamacje będą rozpatrywane przez Organizatora w terminie 30 dni od daty ich otrzymania.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie