Zawody wędkarskie dla dzieci. Kto złowił najwięcej ryb?

Karolina Brózda
W parku miejskim w Brzezinach odbyły się zawody wędkarskie, zorganizowane przez brzezińskie koło Polskiego Związku Wędkarskiego z okazji Dnia Dziecka. Wzięło w nich udział 13 dzieci, które zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe.

Po zbiórce, losowaniu miejsce i zanęcaniu można było rozpocząć łowienie ryb. Przed zawodami prelekcję o zasadach bezpieczeństwa wygłosił Grzegorz Miazek z komendy powiatowej policji.

Po trzech godzinach łowienia można było zważyć ryby i podsumować wyniki. W kategorii do lat 12 zwyciężył Brajan Sobieszkoda, który złowił ryby o łącznej wadze 1,7 kilograma. Drugie miejsce zajął Bartosz Darnowski z wynikiem 1,4 kilograma, zaś trzecie Kacper Wasiak – 1,19 kg złowionych ryb. W kategorii do lat 14 zwyciężył Patryk Białobrzeski z wynikiem 0,47 kg, drugą pozycję wywalczył Wiktor Budziewski – 0,34 kg ryb. W najstarszej grupie wygrała Małgorzata Grabińska (0,89 kg), która pokonała Aleksandra Góralczyka (0,53 kg).

Puchary i dyplomy wręczył prezes brzezińskiego koła, Bronisław Poździej. Najmłodsi uczestnicy niedzielnych zawodów, Lena Tomecka i Aleksander Matuszewski, otrzymali statuetki ryby, a zawodnik, który złowił największą rybę (61-centymetrowego węgorza), Bartosz Darnowski - okolicznościowy puchar.