Zawody karate. Łodzianin Dominik Dziuda był trzeci w Budapeszcie

Karatecy Olimpu Łódź zaliczyli udany start w międzynarodowych zawodach Budapest Open.

Najlepiej spisał się Dominik Dziuda, zdobywając brązowy medal w kategorii senior - 67 kg. Z kolei Krzysztof Szewczyk zajął 5. miejsce w kategorii senior - 75 kg.

Wicemistrzyni świata Zuzanna Dopieralska, startując w kategorii junior - 53 kg, przegrała minimalnie walkę o medal, w ostatniej sekundzie akcję na 1 do 0 wykonała zawodniczka z Ukrainy.
Łukasz Bankowski w kategorii senior - 75 kg już w pierwszej rundzie trafił na brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 Gabora Harspatakiego z Węgier. Łodzianin przegrał 1:6.
Warto podkreślić, że na starcie zawodów w stolicy Węgier stanęło 1742 zawodników z 37 państw.

W zawodach nie wystartowali: Kseniya Dronchanka, Maria Depta oraz Erik Rahozenko. Zawodnicy Ci wraz z Dominikiem Dziudą i Krzysztofem Szewczykiem już 27 września wylatują na zawody ligi światowej Series A które odbędą się w Larnace na Cyprze.