Zawodnicy LKS Koluszki wywalczyli cztery medale w Mistrzostwach Województwa U16

Karolina Brózda
Na stadionie AZS w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U16 w lekkiej atletyce. Biegacze LKS Koluszki zdobyli na nich cztery medale i ustanowili nowe rekordy życiowe.

Złoty krążek i 3. klasę sportową z bardzo dobrym rekordem życiowym wywalczyła w biegu na 2 km (7:14.76) Adrianna Siemińska.

Dwa srebrne medale zdobyli 14-letni chłopcy: Igor Cel w biegu w na 1 km (2:58.58) i Radosław Babiarski startujący na dwukrotnie dłuższym dystansie (6:58.09). Obaj pobiegli bardzo mądrze, uzyskując przyzwoite wyniki okraszone nowymi rekordami życiowymi.

Trzecie miejsce i brązowy medal z nowym tegorocznym rekordem życiowym (1:50,10) zdobyła w biegu na 600 m Amelia Napierała.

W godzinach popołudniowych na tym samym stadionie odbył się Mityng Klasy I, na dystansie 1500 m wystartował Michał Wieczorek, który z czasem 4:35,04 zajął trzecie miejsce.