Zawodnicy LKS Koluszki wystartowali w imprezach biegowych w Piasecznie

Karolina Brózda
W trzech różnych imprezach lekkoatletycznych zorganizowanych w jeden dzień na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie rywalizowało kilkuset zawodników z całej Polski, w tym pięcioro z LKS Koluszki.

W 1. Mazowieckim Mitingu Dzieci 2021 dobrze wypadli najmłodsi biegacze. W biegu na 600 m w kat. 2008-2009 brązowy medal zdobył z poprawionym o 4 sekundy rekordem życiowym Jakub Kunka (1:53,88). Również trzeci w tej samej kategorii, lecz w biegu na 300 m, był Kamil Tenentka. Czas, który uzyskał 49,85 sek., jest jego nowym rekordem życiowym, poprawionym aż o 6 sekund.

W godzinach popołudniowych w 4. Memoriale Sławomira Rosłona wystartowała dwójka reprezentantów LKS Koluszki. W biegu na 1000 m 14-letni Radek Babiarski wywalczył z czasem 3:08.44 trzecie miejsce. W silnej stawce pierwszej serii biegu na 600 m pobiegła specjalizująca się w biegach dłuższych Adrianna Siemińska, która z czasem niewiele gorszym od rekordu życiowego 1:49,98 zajęła ostatnie miejsce.

O godz. 20.30 wystartował w Mistrzostwach Polski U23 na 5000 m Michał Wieczorek, lecz zajął dopiero 26. miejsce.