Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 34min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Zatrzymano porywaczy biznesmena [zdjęcia]

EM
Dzięki wsparciu łódzkich policjantów, funkcjonariusze z Warszawy zatrzymali porywaczy 30-letniego biznesmena. Uprowadzony mężczyzna został odbity.

- 40-letnia Dorota M. i jej 22-letni syn Paweł zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia - mówi podinsp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.

30-latek na spotkanie z Dorotą M., od której pożyczył dużą sumę pieniędzy, umówił się w centrum stolicy. Jeszcze tego samego dnia poinformował telefonicznie żonę, że został porwany. Podał jej też numer konta, na który miała przelać 180 tys. zł okupu. Kobieta powiadomiła policję. Funkcjonariusze ustalili, że tropy prowadzą do Piotrkowa Trybunalskiego.

Tam miejscowi policjanci na prośbę kolegów z Warszawy sprawdzili dyskretnie kilka wytypowanych mieszkań, w których mogli przebywać porywacze. Gdy informacje się potwierdziły, policjanci z Warszawy przy wsparciu funkcjonariuszy z łódzkiego pododdziału antyterrorystycznego policji weszli jednocześnie do dwóch lokali. W Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali Dorotę M. Porwanego biznesmena odnaleźli na terenie posesji w Dołach Brzeskich. Tam też w ręce mundurowych wpadł syn 40-latki, który pilnował 30-latka.

Policjanci ustalili, w porwaniu brali jeszcze udział dwaj inni mężczyźni. Oni zostali zatrzymani przez policjantów z Piotrkowa Trybunalskiego. 35-letniemu Jackowi P. i 21-letniemu Łukaszowi D. prokurator przedstawił zarzut pozbawienia wolności 30-latka. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

p
ppp

,,porywacze" chcieli tylko odzyskac swoj dług wiec postraszyli delikwenta a policja zaraz zrobila z tego porwanie dla okupu..

a
an

Najpierw ich okradł ( pożyczył i nie oddał ) a teraz pomoże ich zamknąć ! Biznesmen k.. j.. m.ć ! Typowy po-papraniec .

h
happy end

dobrze poczytać czasem o udanych akcjach policji ze szczęśliwym zakończeniem w swiecie mediów pełnym przemocy, agresji i taniej sensacji

ł
łodziak

takie sprawy przywracają wiarę w policję

Dodaj ogłoszenie