Zatoka Sportu w Łodzi. Co będzie w tym obiekcie sportowym? Jak wygląda od środka?

Piotr Jach
Trybuny wokół basenów mogą pomieścić 1800 widzów.
Będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce, chluba nie tylko politechniki, ale i całej Łodzi, której mieszkańcom ma także służyć. Na budowie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej, nazwanego niedawno Zatoką Sportu, można już nabrać wyobrażenia, jak obiekt będzie wyglądał wiosną 2017 r., gdy zostanie oddany do użytku.

Wyniki LOTTO 6.08

- Inwestycję mamy zrealizowaną już w 60 - 70 procentach - mówi inż. Witold Nykiel, dyrektor projektu. - Zakończyliśmy prace konstrukcyjne, obecnie zajmujemy się wnętrzem: stawiamy ścianki działowe, wylewamy podłoża pod posadzki, trwa montaż stolarki okiennej. Jednocześnie układamy elewację. Budynek będzie oplatać ażurowa siatka z kwasoodpornej stali, która powinna nadać jego bryle lekkości.

W Zatoce Sportu będą funkcjonować: pełnowymiarowy basen olimpijski, basen z wieżą do skoków do wody, obok suchy basen treningowy dla skoczków (wypełniony piankami) i kanał przepływowy (do ćwiczeń). W drugiej części gmachu, na parterze, są trzy sale: do sportów walki, fitnessu i aerobiku. Po sąsiedzku siłownia i dwie klatki do squasha, a wyżej - sportowa hala wielofunkcyjna (do siatkówki, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej) z widownią na 600 miejsc. Piętro wyżej studio telewizyjne PŁ i salakonferencyjna. Baseny oddziala od reszty budynku szeroka na 30 m i wysoka na 17 m ścianka wspinaczkowa. Druga, mniejsza, do swobodnej wspinaczki, ma ok. 4 m wysokości. Nie zapomniano o salach odnowy biologicznej i rehabilitacji.

- Nowy świat, nowa epoka - mówi o Zatoce Sportu Robert Urbaniak (na zdjęciu), prezes Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego. - Wreszcie będziemy mogli pomyśleć o organizacji w Łodzi mistrzostw Polski, mistrzostw Europy czy jakichkolwiek innych imprez, które do tej pory były poza naszym zasięgiem, bo w województwie nie było 50-metrowego basenu. Nasi pływacy będą mogli trenować u siebie.

Zatoka Sportu ma być oddana do użytku wiosną przyszłego roku. Tak ma się prezentować gotowy obiekt.

STARTY POLAKÓW NA OLIMPIADZIE W RIO 2016. KIEDY WYSTĘPY POLAKÓW, KIEDY STARTUJĄ POLACY
O której godzinie CEREMONIA OTWARCIA Igrzysk w Rio 2016
Olimpiada w Rio. Kiedy grają Polacy. Harmonogram
RIO 2016 SIATKÓWKA: POLSKA EGIPT GODZINA O KTÓREJ POLSCY SIATKARZE GRAJĄ Z EGIPTEM

[ZOBACZ TEŻ FILM Rewolucja w dziedzinie automatów z przekąskami. Na uczelni w Cincinnati stanie PIZZOMAT! [x.news/US CBS]

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Rewolucja w dziedzinie automatów z przekąskami. Na uczelni w Cincinnati stanie PIZZOMAT! [x.news/US CBS]