Zaskakujące zwycięstwo testowanych w ŁKS

W akcji Krzysztof Bułka. Czy będzie grał w ŁKS?
W akcji Krzysztof Bułka. Czy będzie grał w ŁKS? Maciej Stanik
Zebrana w ciągu niecałych dwóch tygodni drużyna złożona z kandydatów do gry w ŁKS pokonała 3:1 w sparingu drugoligowe Zagłębie Sosnowiec.

To dość zaskakujące zwycięstwo, bo w takim składzie łódzki zespół zagrał dopiero po raz drugi. W sobotę uległ 1:2 pierwszoligowej Termalice. Mecz z Zagłębiem też nie zaczął się za dobrze, bo ŁKS przegrywał po błędzie bramkarza Adriana Olszewskiego. Później młody golkiper zrehabilitował się broniąc uderzenia z bliska, a jego nowi koledzy odrobili straty. Najpierw gola po dośrodkowaniu Patryka Kubickiego zdobył głową Konrad Kaczmarek, a prowadzenie dał Daniel Cyzio po rzucie wolnym wykonanym przez Michała Żółtowskiego. Oprócz nich przed przerwą nieźle zaprezentował się Brazylijczyk Eduardo.
Druga połowa była nudniejsza, ale testowani piłkarze grali ambitnie. Nie dali sobie odebrać zwycięstwa, a nawet podwyższyli wynik. Trzeciego gola z rzutu karnego zdobył Białorusin Michaił Koladko (wcześniej był faulowany).
Kolejny sparing ŁKS rozegra w sobotę. Również w Gutowie z Polonią Bytom (godz. 10.30).

ŁKS - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1)
0:1 - Grunt (16), 1:1 - Kaczmarek (30), 2:1 - Cyzio (40), 3:1
- Koladko (70, karny).
ŁKS I połowa: Olszewski (30, Chintuba) - Paluch, Barsukow, Cyzio, Żółtowski - Kaczmarek, Pakosz, Golański, Hordia, Kubicki - Eduardo.
ŁKS II połowa: Chintuba (60, Pająk) - Tonn, Ficoń, Jurkowski, Wełna - Koladko, Kuklis, Bułka, Pawlak, Szyc - Stąporski.