Zarząd Widzew Łódź SA oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej spółki

BARTZaktualizowano 
Jaka przyszłość czeka Widzew?
Jaka przyszłość czeka Widzew? łukasz kasprzak
Na oficjalnym portalu Widzewa ukazało się ważne oświadczenie. Publikujemy je w całości.

Komunikat Widzew Łódź SA

W związku z brakiem zrealizowania sportowego celu, czyli awansu do I ligi, Zarząd Widzew Łódź SA oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej spółki.

W związku z brakiem zrealizowania sportowego celu, czyli awansu do I ligi, Zarząd podjął pierwsze decyzje. Wygasające z końcem sezonu kontrakty Macieja Humerskiego, Dario Kristo, Michała Millera, Simonasa Pauliusa, Daniela Świderskiego, Tomasza Wełny i Marka Zuziaka nie zostaną przedłużone. Maciej Humerski dostanie inną propozycję.

W najbliższych dniach zarząd klubu z częścią zawodników przeprowadzi indywidualne rozmowy, które mają na celu rozwiązanie kontraktów za porozumieniem stron lub ich renegocjowanie.

Decyzja w sprawie przyszłości sztabu szkoleniowego zostanie podjęta we wtorek.

Zawodnikom, którzy odchodzą z klubu dziękujemy za grę w Widzewie.

Nie jest tajemnicą, iż kibice łodzian niecierpliwie czekają na kolejne radykalne posunięcia. Większość ma nadzieję, iż zarówno zarząd (w składzie: Jakub Kaczorowski,Tomasz Jędraszczyk i Piotr Szor), jak i rada nadzorcza (Remigiusz Brzeziński, Wiesław Cholewa, Tomasz Figlewicz, Tomasz Stamirowski i Konrad Walczak) podadzą się do dymisji, dając szansę do wykazania się innym. Rzecz jasna, wszystko to powinno być zrobione szybko, ale w przemyślany sposób. W Widzewie naprawdę nie ma już miejsca na błędy.

Moim zdaniem, niewyobrażalne byłoby, gdyby trenerem widzewiaków pozostał Jacek Paszulewicz. Zastępując Radosława Mroczkowskiego, podpisał on kontrakt do lata 2021 roku, ale z klauzulą o jego wcześniejszym rozwiązaniu w razie braku awansu. Kiedy ten szkoleniowiec przejął drużynę, była wiceliderem tabeli, skończyła zaś sezon na wstydliwej piątej pozycji.

polecane: FLESZ: Decydujące mecze kadry w eliminacjach Euro 2020

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 54

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tylko Łódzki klub Sportowy
2019-05-14T11:47:05 02:00, RTS1910:

Ja w przeciwienstwie do was przedstawiam fakty.

Wy nawet nie umiecie wymienic swoich sukcesow w pilce noznej

Przypadek ? nie sadze. Dlatego wszyscy sie z was smieja

Nie wiem co ty ćpasz że masz takie jazdy, ale dla twojego dobra lepiej to odstaw :)

Twoje bajania i twoje debilizmy są coraz bardziej zabawne, a przy tym ty jesteś żałosny. Cóż za ciekawy paradoks

D
D1976Lodz
2019-05-14T12:42:16 02:00, 1908:

Sukcesy ŁKS w piłce nożnej :

Mistrzostwo Polski 1958 i 1998

Vice Mistrzostwo Polski 1954

Puchar Polski 1957

Finał pucharu 1954

Mistrzostwo Polski U18 1962 1983 1999

Mistrz Polski U17 1987 1994 1999

Jeden z zalozycieli Polskiej Ligi Pilkarskiej

Można jeszcze dołożyć listę reprezentantów i reprezentantów będących wychowankami ŁKSu......ale podejrzewam, że dla RTS1910:

- to nie są fakty, lub

- to nie są sukcesy, bo sukcesem jest to co osiągnął widzew ewentualnie to co osiągnął widzew więcej od ŁKSu

1908

Sukcesy ŁKS w piłce nożnej :

Mistrzostwo Polski 1958 i 1998

Vice Mistrzostwo Polski 1954

Puchar Polski 1957

Finał pucharu 1954

Mistrzostwo Polski U18 1962 1983 1999

Mistrz Polski U17 1987 1994 1999

Jeden z zalozycieli Polskiej Ligi Pilkarskiej

D
D1976Lodz
2019-05-14T11:47:05 02:00, RTS1910:

Ja w przeciwienstwie do was przedstawiam fakty.

Wy nawet nie umiecie wymienic swoich sukcesow w pilce noznej

Przypadek ? nie sadze. Dlatego wszyscy sie z was smieja

Uprzejma prośba o wskazanie faktów w Twojej wypowiedzi. Ja doszukałem się ich dwóch: że widzew miał kiedyś sukcesy i że grał na stadionie ŁKSu w pucharach. W zasadzie cała reszta tekstu to Twoje życzenia odnośnie przyszłości ŁKSu za 5,10,20 i 30 lat.....a to niestety nie są fakty......tak więc nieustannie potwierdzasz, że widzew to stan umysłu...czekamy na więcej!

R
RTS1910

Ja w przeciwienstwie do was przedstawiam fakty.

Wy nawet nie umiecie wymienic swoich sukcesow w pilce noznej

Przypadek ? nie sadze. Dlatego wszyscy sie z was smieja

1908

A pan 1910 właściwie wyjaśnił no cóż twórzcie wielki Widzew w ten właśnie sposób dumą pycha i głupota senn o wielkości bo wielkość jest w was. Dla nas lepiej. Jak by ci to podsumować abyś zrozumiał aaa Marian wstawaj zesrales się. Post kierowalem do inteligentnych po czerwonej stronie

D
D1976Lodz
2019-05-14T09:58:00 02:00, 1908:

Nie mam zamiaru kopać leżącego, jako kibi ŁKS uważam że jesteście obecnie w czarnej dupie. Słońca nie widać,! Czemu sami wiecie czemu przynajmniej ci inteligentni. Obecnie mimo gry w 2 lidze jest u was gorzej niż po upadku. Czemu? Sternicy ci są do wymiany ale czy macie kogoś na ich miejsce czy znowu dwaj piłkarze dwaj z krwi i kości plus ktoś średnio ogarnięty z olx vel pracuj.pl? Nie słychać o takich ludziach a paru np Pan Sygula czy Skrzydlewski no cóż sami wiecie jak ich pogoniliscie?! Trener nikt nie będzie chciał wchodzić teraz do was zbyt dużo niepewności a presją ogromna. Nowi działacze nowi piłkarze szybki awans. Ciężko będzie wam znaleźć kogoś dobrego. Piłkarze patrz wyżej. No i kasa jak zrobicie audyt to mogą wyjść jaja. Opieralscie się na karnetach które przejedliscie co teraz? Nie twierdzę że zaginiecie na zapleczu piłki ale jeśli znowu wrzucicie karnety balonik o LM i potędze znowu awans albo śmierć to za niedługo znowu będziecie w czarnej dupie. Ile razy kibice karnetami uratuj klub? Tym bardziej że Janusze od was w jakiejś części odplyna. Zwróćcie uwagę my awansowalismy mamy oczywiście jakieś marzenia o górnej 8 ale nawet jak by przyszło spaść to patrząc na długofalowe działania znowu byśmy awansowali. Drużyna ŁKS budowana jest dlugofalowo po malu systematycznie wzmacniania proporcjonalnie do budżetu. No i wychowankowie i młodzi piłkarze z ap. A u was? Kupujecie gwiazdki i emerytów w nadziei na awans na sto procent, awans albo śmierć nie tedy droga. Próbujecie wybudować zamek na plaży ślepo wierząc w potęgę która dawno przeminela.

2019-05-14T11:02:26 02:00, RTS1910:

heheheh odstaw leki chlopie. W czarnej dupie to jestesmy chwilowo a wy w niej jestescie dozywotniu lub na najblizsze 5 lat to na bank przy optymistycznym zalozeniu ze bedziecie co roku sie utrzymywali i dokoncza wam stadion co chyba jest malo realne, budowa na raty do 2023r zmiana rzadow podwyzki cen , upadajace firmy.

Chyba wiemy jak to sie skonczy. Kazdy ma na was wyjebke bo z niczym sie nie kojarzycie. 111lat dumnej historii bez sukcesow w pilce noznej.

Dlatego nigdy nie bylo u was wiekszych pieniedzy i nie bedzie. Trafil sie jeden Salski na 30 lat ale to przeciez zaden potentat. Na to co jest do tej pory pewnie wystarczy ale NIC WIECEJ.

wiec co najwyzej czeka was balansowanie miedzy extraklapa i 1 liga i tak przez najbzlisze 10 20 30 lat.

a widzew jak to widzew , marka troche zakurzona juz ale nadal kojarzy sie z sukcesamiw historii ktorej wy nie macie wogole. Jedyna wasza historia to jak widzew goscil na waszym stadionie europejskie potegi i je ogrywal. Cos o czym wogole nie macie pojecia. Tu zawsze sie znajdą pieniadze. Trzeba je tylko dobrze wydawac.

Dodatkowo kibicujac zydowskiemu klubowi na terenie lodzi to przypal jak cholera. Zadne miliony do was nie przyjda.

Czyli kto jest w dupie ?

Do RTS1910

Czytając Twoje komentarze mam coraz większe przekonanie, że Widzew to jednak stan umysłu. Mam prośbę, pisz więcej i częściej, napinaj się i komentuj, lektura Twoich tekstów jest przezabawna.

R
RTS1910
2019-05-14T09:58:00 02:00, 1908:

Nie mam zamiaru kopać leżącego, jako kibi ŁKS uważam że jesteście obecnie w czarnej dupie. Słońca nie widać,! Czemu sami wiecie czemu przynajmniej ci inteligentni. Obecnie mimo gry w 2 lidze jest u was gorzej niż po upadku. Czemu? Sternicy ci są do wymiany ale czy macie kogoś na ich miejsce czy znowu dwaj piłkarze dwaj z krwi i kości plus ktoś średnio ogarnięty z olx vel pracuj.pl? Nie słychać o takich ludziach a paru np Pan Sygula czy Skrzydlewski no cóż sami wiecie jak ich pogoniliscie?! Trener nikt nie będzie chciał wchodzić teraz do was zbyt dużo niepewności a presją ogromna. Nowi działacze nowi piłkarze szybki awans. Ciężko będzie wam znaleźć kogoś dobrego. Piłkarze patrz wyżej. No i kasa jak zrobicie audyt to mogą wyjść jaja. Opieralscie się na karnetach które przejedliscie co teraz? Nie twierdzę że zaginiecie na zapleczu piłki ale jeśli znowu wrzucicie karnety balonik o LM i potędze znowu awans albo śmierć to za niedługo znowu będziecie w czarnej dupie. Ile razy kibice karnetami uratuj klub? Tym bardziej że Janusze od was w jakiejś części odplyna. Zwróćcie uwagę my awansowalismy mamy oczywiście jakieś marzenia o górnej 8 ale nawet jak by przyszło spaść to patrząc na długofalowe działania znowu byśmy awansowali. Drużyna ŁKS budowana jest dlugofalowo po malu systematycznie wzmacniania proporcjonalnie do budżetu. No i wychowankowie i młodzi piłkarze z ap. A u was? Kupujecie gwiazdki i emerytów w nadziei na awans na sto procent, awans albo śmierć nie tedy droga. Próbujecie wybudować zamek na plaży ślepo wierząc w potęgę która dawno przeminela.

heheheh odstaw leki chlopie. W czarnej dupie to jestesmy chwilowo a wy w niej jestescie dozywotniu lub na najblizsze 5 lat to na bank przy optymistycznym zalozeniu ze bedziecie co roku sie utrzymywali i dokoncza wam stadion co chyba jest malo realne, budowa na raty do 2023r zmiana rzadow podwyzki cen , upadajace firmy.

Chyba wiemy jak to sie skonczy. Kazdy ma na was wyjebke bo z niczym sie nie kojarzycie. 111lat dumnej historii bez sukcesow w pilce noznej.

Dlatego nigdy nie bylo u was wiekszych pieniedzy i nie bedzie. Trafil sie jeden Salski na 30 lat ale to przeciez zaden potentat. Na to co jest do tej pory pewnie wystarczy ale NIC WIECEJ.

wiec co najwyzej czeka was balansowanie miedzy extraklapa i 1 liga i tak przez najbzlisze 10 20 30 lat.

a widzew jak to widzew , marka troche zakurzona juz ale nadal kojarzy sie z sukcesamiw historii ktorej wy nie macie wogole. Jedyna wasza historia to jak widzew goscil na waszym stadionie europejskie potegi i je ogrywal. Cos o czym wogole nie macie pojecia. Tu zawsze sie znajdą pieniadze. Trzeba je tylko dobrze wydawac.

Dodatkowo kibicujac zydowskiemu klubowi na terenie lodzi to przypal jak cholera. Zadne miliony do was nie przyjda.

Czyli kto jest w dupie ?

1908

Nie mam zamiaru kopać leżącego, jako kibi ŁKS uważam że jesteście obecnie w czarnej dupie. Słońca nie widać,! Czemu sami wiecie czemu przynajmniej ci inteligentni. Obecnie mimo gry w 2 lidze jest u was gorzej niż po upadku. Czemu? Sternicy ci są do wymiany ale czy macie kogoś na ich miejsce czy znowu dwaj piłkarze dwaj z krwi i kości plus ktoś średnio ogarnięty z olx vel pracuj.pl? Nie słychać o takich ludziach a paru np Pan Sygula czy Skrzydlewski no cóż sami wiecie jak ich pogoniliscie?! Trener nikt nie będzie chciał wchodzić teraz do was zbyt dużo niepewności a presją ogromna. Nowi działacze nowi piłkarze szybki awans. Ciężko będzie wam znaleźć kogoś dobrego. Piłkarze patrz wyżej. No i kasa jak zrobicie audyt to mogą wyjść jaja. Opieralscie się na karnetach które przejedliscie co teraz? Nie twierdzę że zaginiecie na zapleczu piłki ale jeśli znowu wrzucicie karnety balonik o LM i potędze znowu awans albo śmierć to za niedługo znowu będziecie w czarnej dupie. Ile razy kibice karnetami uratuj klub? Tym bardziej że Janusze od was w jakiejś części odplyna. Zwróćcie uwagę my awansowalismy mamy oczywiście jakieś marzenia o górnej 8 ale nawet jak by przyszło spaść to patrząc na długofalowe działania znowu byśmy awansowali. Drużyna ŁKS budowana jest dlugofalowo po malu systematycznie wzmacniania proporcjonalnie do budżetu. No i wychowankowie i młodzi piłkarze z ap. A u was? Kupujecie gwiazdki i emerytów w nadziei na awans na sto procent, awans albo śmierć nie tedy droga. Próbujecie wybudować zamek na plaży ślepo wierząc w potęgę która dawno przeminela.

a
ap gałka

rain-ninka turla kule banderowcowi

Ł
ŁKS Jeden Wielosekcyjny
2019-05-14T07:20:28 02:00, Fan:

Dziwna sprawa. Kto jest właścicielem RTS Widzew ? Kibice którzy wykupili karnety ? To jest śmieszne, przypomina rewolucję październikową w 1917 roku, czy Lenina już mają ?

Działania jak w gdańskiej Arce... I skisle Kraków...

ŁKS

F
Fan

Dziwna sprawa. Kto jest właścicielem RTS Widzew ? Kibice którzy wykupili karnety ? To jest śmieszne, przypomina rewolucję październikową w 1917 roku, czy Lenina już mają ?

R
Rain
2019-05-13T21:24:55 02:00, volt:

Panowie, ostrożnie z tym rozmachem w robieniu rewolucji! Na pewno zmiany są potrzebne, bo to co wiosną zrobiło to towarzystwo piłkarskiej wzajemnej adoracji woła o pomstę do Nieba. Na pewno z częścią z kopaczy trzeba się pożegnać. Sztab trenerski też do wymiany. Tylko z drugiej strony, czy mamy sensowny pomysł, kim ich pozastępować? Czy mamy na oku jakiegoś trenera, który zaprowadzi dyscyplinę i zbierze to towarzycho do kupy, by gryźli trawę? Żeby to znów nie była zamiana w stylu Mroczkowski - Paszulewicz!

Poza tym zarząd, owszem łatwo wywalić, ale kto na ich miejsce? Jeśli jesteśmy wstępnie dogadani z kimś pokroju pani Pięczek, to fajnie. Ale jeśli mamy wyrzucić Kaczorowskiego tylko po to, by znów przez wiele miesięcy szukać po omacku, to raczej pomysł chybiony.

Poza tym z kibicami też ostrożnie. Fajnie, że im dobro klubu leży na sercu, ale czy nie za bardzo się w swych żądaniach rozbuchali? Widzewskie serducho, wszystko OK, ale niech do tego idą też odpowiednie kompetencje. Pewnie, można zarząd obsadzić samymi byłymi piłkarzami, ale dobrze, żeby choć polowa z nich miała pojęcie o organizacji, zarządzaniu i finansach. A tu bez biznesowego doświadczenia też ciężko.

Rozumiem emocje, które nami Widzewiakami targają od wczoraj, ale czas najwyższy nieco ochłodzić głowy i nie poddawać się tylko emocjom. Z przegrzanymi głowami, możemy narobić więcej szkód, niż pożytku! Od wczoraj kurz nieco opadł, tak więc najwyższy czas włączyć przede wszystkim racjonalne myślenie.

Jeśli ktoś ma życzenie napisać coś mądrego i sensownego, pod moim komentarzem, zachęcam. Nawet, gdyby to był kibic ŁKS-u, których tu tradycyjnie pod artykułami o Widzewie dużo. Mądrego miło posłuchać, choćby był nawet z konkurencji sportowej. Natomiast głupią, szczenięcą papalnię , proszę z góry, darujcie sobie, niezależnie kim jesteście.

Jeden z niewielu, bardzo sensowny wpis, zgadzam się ze stwierdzeniami kolego w 100%. ŁKS jest przykładem zimnej głowy, chłodnego umysłu i dobrego sternika. U Was trudno stwierdzić c się stało, że się ze*rało, te dziesięć remisów pod rząd zrobiło kirecią robotę, i tylko liczenie punktów innych dawało teoretyczne szanse na upragniony awans. Współczuję Tobie i Tobie podobnym, bo to tacy jak ty tworzycie atmosferę na Widzewie. Trzymam za Was kciuki, że z rozsądkiem tak jak to robił ŁKS doprowadzicie Widzew do ex i derbów Łodzi. Pozdrawiam

G
Gość

Zarządy, rady nadzorcze, stowarzyszenia, itd. tylko prawdziwego gospodarza brak.

08rtk
2019-05-13T21:24:55 02:00, volt:

Panowie, ostrożnie z tym rozmachem w robieniu rewolucji! Na pewno zmiany są potrzebne, bo to co wiosną zrobiło to towarzystwo piłkarskiej wzajemnej adoracji woła o pomstę do Nieba. Na pewno z częścią z kopaczy trzeba się pożegnać. Sztab trenerski też do wymiany. Tylko z drugiej strony, czy mamy sensowny pomysł, kim ich pozastępować? Czy mamy na oku jakiegoś trenera, który zaprowadzi dyscyplinę i zbierze to towarzycho do kupy, by gryźli trawę? Żeby to znów nie była zamiana w stylu Mroczkowski - Paszulewicz!

Poza tym zarząd, owszem łatwo wywalić, ale kto na ich miejsce? Jeśli jesteśmy wstępnie dogadani z kimś pokroju pani Pięczek, to fajnie. Ale jeśli mamy wyrzucić Kaczorowskiego tylko po to, by znów przez wiele miesięcy szukać po omacku, to raczej pomysł chybiony.

Poza tym z kibicami też ostrożnie. Fajnie, że im dobro klubu leży na sercu, ale czy nie za bardzo się w swych żądaniach rozbuchali? Widzewskie serducho, wszystko OK, ale niech do tego idą też odpowiednie kompetencje. Pewnie, można zarząd obsadzić samymi byłymi piłkarzami, ale dobrze, żeby choć polowa z nich miała pojęcie o organizacji, zarządzaniu i finansach. A tu bez biznesowego doświadczenia też ciężko.

Rozumiem emocje, które nami Widzewiakami targają od wczoraj, ale czas najwyższy nieco ochłodzić głowy i nie poddawać się tylko emocjom. Z przegrzanymi głowami, możemy narobić więcej szkód, niż pożytku! Od wczoraj kurz nieco opadł, tak więc najwyższy czas włączyć przede wszystkim racjonalne myślenie.

Jeśli ktoś ma życzenie napisać coś mądrego i sensownego, pod moim komentarzem, zachęcam. Nawet, gdyby to był kibic ŁKS-u, których tu tradycyjnie pod artykułami o Widzewie dużo. Mądrego miło posłuchać, choćby był nawet z konkurencji sportowej. Natomiast głupią, szczenięcą papalnię , proszę z góry, darujcie sobie, niezależnie kim jesteście.

Jako kibic ŁKS:

-sami (wiem, generalizuję) nakręcaliście przez całe miesiące spiralę megalomanii, ogromna część z Was awans zapisała już w październiku. Duży w tym udział lokalnych niby dziennikarzy, bardzo w tym pomogli, teraz pewnie zwieracze im nie trzymają.Jasne, że to piłkarze biegają, ale ktoś ich zakontraktował, ktoś dał mega kasę, ktoś zwalniał i zatrudniał trenerów. Wg mnie Smuda to był pierwszy strzał w kolano. Zwolnienie Mroczka, strzał w drugie, zatrudnienie Paszulewicza to już chyba strzał w potylicę.Podniecaliście się Kato, kurcze, może on coś tam gra, ale na jakim tle ? Bramkarz, no ja cię, wisi Wam ładnych parę punktów, to samo Kristo i Mąka.Styl gry ? Nie stwierdzono. Zaangażowanie i ambicja - chyba w nabywaniu nowych aut i robieniu kolejnych tatuaży. Macie tam taki burdel, że trudno stwierdzić od czego należałoby zacząć czyszczenie. Najsmutniejsze, że może się okazać, że to "widzewiacy z krwi i kości" vel "prawdziwi kibice" Was wydymali. Pozdrawiam, życząc pokory i normalności.