ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
ZAPYTAJ LEKARZA | Czy wypadająca macica to powszechny...

PG

2018-02-25 09:57

2018-02-25 09:59

Dodaj komentarz

ZAPYTAJ LEKARZA | Czy wypadająca macica to powszechny problem? Jak wygląda leczenie?

PG

2018-02-25 09:57

Drodzy Czytelnicy. Czekamy na pytania dotyczące spraw szczególnie ważne dla Państwa zdrowia. Współpracuje z nami kilkudziesięciu lekarzy, wybitnych specjalistów, którzy chętnie na nie odpowiedzą. Najciekawsze opublikujemy w wydaniu papierowym, a wszystkie odpowiedzi będziemy publikować na bieżąco w serwisie Strona Zdrowia. Pytania należy przysyłać na adres e-mail: stronazdrowia@polskapress.pl
ZAPYTAJ LEKARZA | Czy wypadająca macica to powszechny problem? Jak wygląda leczenie? ZAPYTAJ LEKARZA | Czy wypadająca macica to powszechny problem? Jak wygląda leczenie?
Czy wypadająca macica to powszechny problem? Jak wygląda leczenie?

Doktor Grzegorz Świercz: W podeszłym wieku tak. Powodem są przede wszystkim przebyte porody. Następuje wtedy uszkodzenie i rozsunięcie przepony moczowo-płciowej, a co za tym idzie uszkodzenie statyki narządu rodnego. Później dołącza do tego spowodowane przez ubytki hormonalne zwiększenie wiotkości tkanek. Wypadanie macicy najczęściej związane jest z wejściem w okres przekwitania.
Występować może też nieco później - na przykład w wieku 60-70 lat, gdy w organizmie zaczyna brakować estrogenów. Leczenie zależy od stopnia zaawansowania choroby. Najskuteczniejsze jest leczenie operacyjne i tutaj wyróżniamy dwa typy zabiegów - operację plastyczną bez użycia materiałów syntetycznych oraz z ich użyciem. Czasem oczywiście na przeszkodzie stoi wiek i stan ogólny pacjentki. Ważne, czy występują choroby współistniejące - zaburzenia kardiologiczne i neurologiczne. Pamiętajmy jednak, że długotrwałe ignorowanie problemu może z czasem doprowadzić do ostatniej fazy przesuwania się macicy, czyli wypadania jej na zewnątrz, przed wargi sromowe.POLECAMY RÓWNIEŻ:

Poznaj i zastosuj w swojej diecie 25 zasad zdrowego żywienia
Te domowe aktywności pomogą Ci szybko spalić kalorie!

Zdrowy kręgosłup - oto ćwiczenia, które pomogą. Wypróbuj!

Naturalne afrodyzjaki dla kobiet i mężczyzn, które na pewno masz w swojej kuchni [ZDJĘCIA]

Te witaminy i mikroelementy wzmocnią twój organizm [ZDJĘCIA]

Nie chcesz zachorować na raka? Oto 6 najważniejszych zasad diety

Lista domowych czynności, które poprawiają zdrowie i urodę


Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się