Zapłacili za garaże, z których nie korzystają

ei24
Zapłacili za garaże, z których nie korzystają ei24
Właściciele 60 blaszanych garaży przy skrzyżowaniu ul. Nastrojowej z ul. Łososiową na Radogoszczu-Wschodzie nie mogą z nich korzystać, choć zbudowano je w październiku ub. roku.

Właściciele 60 blaszanych garaży przy skrzyżowaniu ul. Nastrojowej ;z ul. Łososiową na Radogoszczu-Wschodzie nie mogą z nich korzystać, choć zbudowano je w październiku ub. roku. ;
Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi stwierdził w opinii do pozwolenia na użytkowanie obiektu, że garaże postawiono o metr za blisko granicy działki, na której stoją. ;Winą za zamieszanie właściciele garaży obarczają przewodniczącego Społecznego Komitetu Garażowego "Łososiowa", zajmującego się realizacją inwestycji (powstał on w 2007 r.). To on, wraz z kierownikiem budowy, bezpośrednio ją nadzorował.
- To są jakieś kpiny - mówią Elżbieta i Paweł Melaniuk, mieszkający przy ul. Świtezianki 27. - Nie możemy korzystać z garaży, a o problemach dowiadujemy się pokątnie, bo zdaniem przewodniczącego wszystko jest w porządku. Budowa kosztowała już każdego z nas 8 tys. 340 zł.
Uchybień wskazanych przez strażaków jest więcej. Garaże mają np. instalację oświetleniową, o której nie ma wzmianki w projekcie, a inwestor nie był w stanie przedstawić dziennika budowy.Właściciele garaży zgłosili sprawę m.in. do prokuratury, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
- Uchybienia wskazane przez straż są poważne - mówi Stefan Gajewski, p.o. dyrektora PINB w Łodzi. - Wszystko wskazuje na to, że będziemy wszczynać postępowanie, ale decyzję podejmiemy po oględzinach 14 kwietnia.
Przewodniczący komitetu bagatelizuje całą sprawę: - Trudno teraz stwierdzić, jak doszło do tych pomyłek. Garaży nie będziemy jednak przesuwać. Wystąpiliśmy do miasta, które jest właścicielem sąsiedniej działki, z prośbą o korektę granicy. Czekamy na odpowiedź. Dziennik budowy mamy, a wzmianki o oświetleniu zostaną również naniesione na projekt. ;(izj)

Zapłacili za garaże, z których nie korzystają

- Garaże stoją bezużyteczne od października ubiegłego roku i nadal nie wiadomo,
kiedy będziemy mogli z nich korzystać - mówią właściciele.

Zapłacili za garaże, z których nie korzystają

Kompleks w rejonie ;ul. Nastrojowej i ul. Łososiowej ;składa się z 60 blaszanych garaży.Fot. Łukasz Kasprzak

Wideo

Dodaj ogłoszenie