Zapasy. Puchar Polsk.i Kaźmierczak były druga, Wesół trzecia

W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się zawody młodzieżowego Pucharu Polski w zapasach.

Gościem specjalnym zapaśniczej imprezy był Tadeusz Michalik, brązowy medalista igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

W zawodach wzięły udział zawodniczki i zawodnicy do lat 23 z najważniejszych ośrodków zapaśniczych w Polsce, a także z Ukrainy i Litwy.

Dobrze w tej silnej stawce wypadły zawodniczki łódzkiego klubu Master.

Magdalena Kaźmierczak - zdobyła srebrny medal w kategorii do 62 kg, a Paulina Wesół była trzecia w kategorii do 59 kg.

Z kolei w Łodzi odbył się międzynarodowy turniej zapaśniczy - Wielka Nagroda Łodzi. Zawodnicy rywalizowali w ośrodku olimpijskich sportów walki - Master, przy ul. Skorupki 21.

Na matach walczyły dzieci, uczniowie łódzkich szkół, a w grupie młodzików reprezentanci 18 klubów z siedmiu województw oraz drużyna Nitra Słowacja. W zawodach wystartowało łącznie 163 zawodników i zawodniczek, w klasyfikacji medalowej na pierwszym miejscu uplasowały się ex aequo dwa łódzkie kluby: Suples i Master, trzecie miejsce zajęła Gwardia Warszawa.